Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Tajemný příběh PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 11 Srpen 2010 05:17

Nestát se to mě, tak bych tomu nevěřila, ale věci mezi nebem a zemí opravdu existují. Přesvědčila mě o tom moje příhoda, když jsem přebrala manžela čarodějce.

 

 

Byla jsem mladá holka, krátce po škole, když jsem potkala svou životní lásku. Jmenoval se Martin, byl o 10 let starší, ženatý, ale v manželství se jim nedařilo počít miminko. Martin svou ženu miloval, ale když procházeli všemi možnými procedurami ohledně početí, postupně se začali hádat a odcizovat se. Když potkal mě, myslel si, že jde o chvilkové povyražení, nakonec jsme se ale do sebe opravdu hluboce zamilovali a Martin podal žádost o rozvod. Až potud to vypadá jako romantický příběh z nějakého filmu, jenže Andrea, Martinova žena se živila jako věštkyně a šuškalo se o ní, že má pletky i s černou magií. Kdosi mi i říkal, že možná proto nemůžou mít děťátko a pokud by se jim to podařilo, určitě by to bylo draze vykoupené, po smlouvě podepsané s ďáblem. Těmto historkám jsem se smála než…

 

Martin se nastěhoval ke mně a začal soud, který dělil majetek. Martin nechtěl skoro nic, jen nějakou elektroniku a auto, vše ostatní, včetně dvoupokojového bytu, nechal své ženě. Jí to ale nestačilo. Když jsem jednou doprovázela Martina k soudu, Andreu jsem potkala. Oba jsme se jí lekli, v očích měla zvláštní lesk, jako by z nich čišelo čisté zlo, hnědé vlasy měla obarvené na černo a působila mystickým dojmem. Jenže to jsem si všechno uvědomila až později. „Budeš litovat.“ Procedila skrz zuby, když jsem okolo ní prošla.

 

Druhý den po tomto zážitku, si mě zavolal šéf. V té firmě jsem pracovala tři roky a byla jsem často dávána za příklad jako nejvýkonnější pracovník. Přesto se najednou rozhodl mě vyhodit. Optimalizace pracovních míst… No nic, s mojí praxí budu mít práci hned, pomyslela jsem si, ale všude se ke mně chovali jako k prašivé. A nejen oni, ale i mí přátelé najednou zmlkli, když jsem vešla, odmítali mi návštěvy, přestali brát telefony… Jediný, kdo stál pořád při mně, byl Martin.

 

Po dvou měsících jsem začala nekontrolovatelně hubnout, vypadávaly mi vlasy a nešlo to zastavit. Lékaři mi tvrdili, že jsem absolutně zdravá, a že jde jen o stres. Zašla jsem za psychologem, ale ani ten mi neuměl pomoci. Už zoufalá jsem se obrátila na léčitele, o kterém mi kdysi vyprávěla kamarádka a já se jí tenkrát smála. Neměla jsem k němu důvěru, ale úplně přesně vystihl, co se mi děje, aniž bych mu musela cokoliv sáhodlouze vysvětlovat. Podle něj mě postihlo prokletí právě od Andrey a nedá se s tím nic dělat, pokud se nerozejdu s Martinem. Nevěděla jsem, co dělat a bylo ještě hůř. Otěhotněla jsem.

 

V mém stavu nepřipadalo těhotenství vůbec v úvahu, ale miminka jsem se vzdát nechtěla. Zkoušela jsem různé bylinky, dodržela vše, co mi radil lékař. Ve čtvrtém měsíci jsem ale náhle začala krvácet a potratila. Byla jsem zničená…

 

Mezitím už byli Andrea s Martinem rozvedeni, uplynul rok od našeho shledání s Andreou a přesně 6 neděl od potratu, když se mi jsem si najednou pročesala vlasy a zjistila, že už mi nevypadávají, ale hezky houstnou. Začala jsem zase přibírat a našedivělá pleť se mi projasnila. O týden později mi zavolal šéf, že mě chce zpět, ale na jiné, vyšší místo. Přátelé se začali ozývat s tím, že je jim moc líto, co se mi stalo…

 

Nechápala jsem, co se stalo, ale pak jsem zase potkala Andreu ruku v ruce s novým přítelem. O něco později jsem se dozvěděla, že čeká miminko….

 

My jsem se s Martinem vzali a o rok později se nám narodila zdravá holčička. Už je to 15 let, ale dodnes nechápu, co se tehdy stalo. Od té doby věřím na černou magii. Když ale příběh někomu vyprávím, tvrdí mi, že jsem si vše vsugerovala, jenže já do té doby s Andreou žádný konflikt neměla a nic jsem si z rozvodu Martina s ní nedělala. Možná to byla jen souhra náhod a stalo by se mi to i kdyby nebylo Andrey, já ale prostě věřím, že černá magie je a od té doby si dávám sakra pozor, abych zase nějakou čarodějku nenaštvala…

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo