Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Lidská solidarita PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 09 Srpen 2010 22:41

Dospěli jsme do doby, kdy si lidé spíše škodí než pomáhají nebo se prostě jen nehrnou do pomoci cizímu člověku. Proto mě vždy potěší, když jednou za čas narazím na člověka, který mi pomůže třeba jen slovem nebo drobnou službou. Sama se také snažím pomáhat, kde to jde, ale ne vždy se to setká s kladnou reakcí. Možná se lidé prostě bojí pomáhat.

 

Stála jsem na parkovišti, v jedné ruce půlročního Míšu a druhou rukou jsem se snažila složit kočárek do auta. Začínalo pršet, Míša začal poplakávat hlady, a protože jsem z kočárku nevyndala dečku, odmítal se zaklapnout, abych ho snadno vzala a strčila do kufru. V tu chvíli se odnikud vynořila žena kolem 30 let. „Svěříte mi ho na chvíli?“ Zeptala se a natáhla ruku po Míšovi. Svěřila jsem, Míša se moc rád nechal pochvat a já naložila kočár a třikrát poděkovala. Musím přiznat, že já samotná bych tolik odvahy nabídnout pomoc v takovém případě, neměla. Jsou maminky, které jsou skoro alergické na to, když se jejich dítěte dotkne kdokoliv cizí, a toho bych se obávala, i když bych ráda také takto pomohla a pochovala si cizí miminko.  

 

Venku 30 stupňů, v autě 4 tašky s nákupem a dvě spící děti. Výtah nefunguje a je potřeba vše dopravit do 4.patra. Prakticky neřešitelná situace. Rozhoduji se, že budu muset nechat starší dítko chvíli v autě, ale budu ho muset zavřít, aby někoho nenapadlo mi vlézt do tašek. To znamená, že se tam Adík nějakou chvíli bude pěkně péct. Vyndávám Míšu a dvě tašky a stále mi v hlavě běží všechny možné varianty. V tu chvíli jde okolo mladá žena s přítelem o berlích „Jen si to vyneste, já vám tady počkám.“ Nabídne se. Zaplaším myšlenku, že by to mohli být zloději a jsem vděčná, že můžu nechat auto dokořán, aby měl Adík vzduch. Čtyři patra vybíhám skutečně rychle a během dvou minut jsem zpět pro Adíka a zbylé dvě tašky. Aspoň 5x poděkuji a celý den z toho mám dobrý pocit.

 

Opět parno, já už s hodně viditelným těhotenským bříškem stojím frontu v bance. Klimatizace tu jede naplno, ale vzduch je nedýchatelný, ale už jsem skoro na řadě. Dodržuji bezpečnostní vzdálenost, jak stojí na tabulce, když v tom do banky přijde důchodce a stoupne si přede mě. Nadechnu se, že mu něco řeknu, ale pak si to rozmyslím, hádání se, je to poslední, o co stojím. Důchodce evidentně moje bříško viděl, přesto mu jeho manévr nebyl hloupý a takoví lidé bývají většinou velmi konfliktní. Ale ženě kolem 30 let, která stojí vedlejší frontu zřejmě konflikty nevadí. „Pane, prosím vás, mohl byste před sebe pustit tu těhotnou ženu? No vy, nedělejte, že mě neslyšíte. To vám to není blbý?“ Půl banky už na pána kouká, ten se na mě pomalu otočí, udělá překvapený výraz, jako že  mě vlastně vůbec neviděl a rudý až za ušima, mě pustí na mé původní místo.

 

Mám spíše štěstí na to, že mi laskavost dělají ženy, pouští mého syna sednout, pomáhají mi s kočárkem v autobuse, naznačí mi, kam až můžu zajet, když parkuji do řady aut. Muži se kdoví proč, do pomoci příliš nehrnou. Možná je to tak, že my ženy samy víme, jaké to je, když nám někdo nepomůže, nebo se muži zkrátka příliš bojí ženské emancipace a jejich ego by neuneslo odmítnutí nabízené pomoci. Mě se také stalo, že mi byla pomoc odmítnuta, většinou od dotčené důchodkyně, která si nepřipadala na sednutí tak stará.

 

A jak jste na tom s pomocí vy? Pomáháte? A kdo pomáhá vám?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo