Podruhé na IVF XIX PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 05 Srpen 2010 04:36

 lenka_34tt

Čekáme dvojčata

V 35+5 tt mě čekala další kontrola u gynekoložky. Veškeré výsledky mám v pořádku a na porod to stále nevypadá. Dostala jsem předepsané železo, protože ho mám podle výsledků krve, nedostatek. Také se zmínila, že kluci možná půjdou ven císařským řezem, protože mají hlavičky příliš u sebe a mohli by se skřípnout. Dělá mi to starosti, na porod myslím čím dál víc a bojím se ho.

 

 

V Dia poradně mě doktorka pochválila jako vzornou pacientku. Cukr už mám v pořádku, ale až bude klukům 6 měsíců, budu muset znovu přijít na profily a zátěžový test, jestli se vše vrátilo do normálu a nehrozí mi cukrovka. Dietu musím držet až do porodu, pak už budu moc jíst normálně.

 

Zatím jsme nabrala 26 kg a neumím si představit, jak budu po porodu vypadat. Doktorka mě uklidňuje, že všechna kila nechám v porodnici, ale o tom dost pochybuji. Velké bříško už mě pořádně zmáhá, v noci se kvůli němu nevyspím a cítím velkou únavu. Jsem taky hodně zavodněná a špatně se mi chodí. Kvůli tříletému Tomíkovi ale musím fungovat.

 

V 36 tt si už říkám, že bych ráda porodila. Kluci už podle mě budou pěkní a mohla bych si to tedy dovolit. Manželovi jsem řekla, že bychom mohli dát na rady a zkusit pohlavní styk, abychom vyvolali porod. Taky bych si mohla dát horkou lázeň. Jak jsem řekla, tak jsem udělala, ale ani jedno bohužel nepomohlo. Kluci si prostě chtějí ještě Lebedi v bříšku.

 

36+5 tt mě čekala další kontrola a první natáčení kluků na monitor. Všechno opět v pořádku, zkrátka ukázkové dvojčatové těhotenství. Jen jeden z kluků se doktorce zdál moc dole, proto mám přijít za 6 dní a možná už si půjdu lehnout do nemocnice. Zatím se stále neví, jestli budu muset na císaře, to prý se uvidí až při porodu.

 

Kluci mi dávají opravdu zabrat, jsou těžcí, ale kvůli Tomíkovi se snažím fungovat a dopřávat mu běžnou dětskou zábavu, jako chodit ven na procházky, na cvičení apod. Dalo by se říct, že mě udržuje ve formě, i když někdy je to pro mě už dost problematické. Záchranným kruhem je babička, která si bere Tomíka na dva dny, také školka no a samozřejmě tatínek.

 

Lenka už brzy porodí, nejprve ji ale čeká hospitalizace. Jak vše probíhalo? To se dozvíte zase příště.

 

První díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:podruhe-na-ivf&catid=114:maminky&Itemid=319

 

Předchozí díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2136:podruhe-na-ivf-xvi&catid=114:maminky&Itemid=319

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo