Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kupředu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 03 Srpen 2010 04:16

I když jsem si říkala, že nebudu srovnávat, srovnávám. Fascinuje mě totiž, jak dvě děti stejného pohlaví, stejných rodičů a za velmi podobných podmínek, dokážou být úplně jiné. Třeba ve spaní nebo teď aktuálně v lezení. Míša se nám totiž rozpohyboval a v necelých šesti měsících vyrazil kupředu.

 

 

To, že bude každý z kluků jiný jsme možná mohla tušit už v porodnici, Míša se narodil o kilo těžší než Adámek, také se dalo odvodit, že motoricky bude svoje těžké tělíčko zvládat hůř. Větší hlavička se mu nedařila tak lehce zvednout jako Adíkovi, který už vesele pásl ve dvou měsících, zato v lezení a přetáčení ho předběhl. Adík spal na břiše a většinu času na něm také trávil. Vzpomínám, jak se mu čas od času podařilo přetočit se na záda a následoval řev, abych ho vrátila zpět, protože se mu prostě nechtělo, přestože jsem ho párkrát načapala, že to umí. Adík chtěl objevovat, ale nechtěl se proto moc namáhat, lepší bylo, když jsem mu kýžený předmět ukázala nebo ho k němu donesla. Míša je o poznání samostatnější. Od třetího měsíce se kulí a válením sudů se dostane kam potřebuje. Preferuje ale jen jednu stranu, takže jakmile slyším řev, je mi jasné, že se dokulil ke zdi nebo ke stolu a dál to prostě nejde. Krátce po návratu z dovolené ho zaujali věci, které jsem vybalila v pokojíku na zem, ale systém různého otáčení a kulení byl pro něj příliš složitý, aby se k tolika zajímavým věcem dostal. A pak to přišlo. Zvednul zadeček a milimetrovými přísuny se dostal k balíku vlhkých ubrousků, které tak rád vytahává. „Vidíš, jak můj věčnej bordel Míšu motivuje.“ Podotkla jsem manželovi s úsměvem.

 

Je to zvláštní, přijde mi, že Adíkovi jde všechno samo a hned. Nepamatuji se, že bych u něj viděla tak úpornou snahu o lezení a postupné popolézání. U něj to prostě bylo tak, že byl pořád na místě, nikam se nekulil ani nepopolézal a jednoho dne, když mi spadla na zem lahev, se za ní vydal a do týdne už zdolával celý byt. Stejným systémem se naučil i mluvit, málo žvatlal, nepoužíval příliš zkomolenin, ale prostě začal používat celá srozumitelná slova třeba týden potom, co jsem je do něj hučela a srovnal si je v hlavě. Stejné to bylo i s nočníkem, jednoho dne prostě přišel, že chce chodit na nočník a od té doby byl bez plen. A noční vstávání? Ve dvou měsících prostě začal spát celou noc a hotovo. Jediné co nacvičoval déle, byla chůze.

 

Míša se vždycky hrozně dlouho snaží, usilovně trénuje a jednoho dne se mu to podaří. Zato se dá krásně fotit, mám zdokumentováno přetočení na bok a následně na bříško, také jsme natočila to milimetrové lezení, u Adíka mi takové fotky chybí, vždycky vše udělal rychle a nepozorovaně nebo to prostě rovnou uměl. Jestli jim rozdílnost vydrží, možná se nebudou prát o hračky, ale to všechno ukáže čas. Teď si užíváme lezoucího Míšu a náš byt opět prochází proměnou, při které se veškeré věci stěhují minimálně o metr výš. Co bohužel přesunout nejde, je trávník, takže pokud jsme venku na dece a je podezřelý klid, na 99 % se Míša přesunul, překutálel nebo si nahrnul pod sebe deku, aby se dostal ke své oblíbené pochutině. Když nejsem dost rychlá, projde tráva celým zažívacím traktem do plínky a jen doufám, že mu tento zlozvyk nezůstane do puberty, kdy se z jedení trávy stane její kouřeníLaughing.

 

Srovnáváte své děti? A jak vám začaly lézt?

 

 

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo