Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Od kolika let pustit dítě samotné ven? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Linda a maminky   
Středa, 28 Červenec 2010 06:09

sterilizaceDotaz od Lindy: Asi vcelku jednoduchý dotaz, ale opravdu si nevím rady. Na vesnici, kam 10 letý syn jezdí za babičkou, běhají po venku od rána do večera už tříleté děti. Ale co ve městě? Žijeme na sídlišti, nejbližší hřiště je od nás 5 minut chůze přes dvě silnice, kolem domů nic moc není. Syn by už chtěl chodit ven s klukama sám a někteří už tak i chodí už třeba od 8 let. Jenže já si nejsem jistá, jestli už je na to dost vyspělý. V kolika letech jste děti pouštěli vy?

 

Ali: Ono to opravdu záleží na tom, v jaké lokalitě bydlíte, my naštěstí máme hřiště za domem, takže mi tam děti chodí samy už od první třídy. Stejně ale trnu a celou dobu po chvilkách pokukuju z okna. V 10 letech už bych ho ale pouštěla normálně, třeba s nějakým kamarádem, aby na sebe vzájemně dávali pozor. Nebo ho na hřiště odveď a pak si pro něj přijď.

Eva: Já mám pocit, že hol,ku nepustím nikdy samotnou, máme to jako vy, nejbližší hřičtě je přes dvě dost frekventované silnice, přechod přes jednu je navíc špatně vidět a stojí tam auta, že přes ně není skoro vidět dospělý, natož dítě. Navíc v dnešní době feťáků a pedofilů... Holce už je 11 let, taky se mě dožaduje, aby už mohla chodit ven sama. Zatím to dělám tak, že ji odvedu, kam potřebuje a jsem někde poblíž, třeba v obchodě nebo tak a pak si dělám procházku s kočárkem, dokud není čas jíit domů. Nechci jí být pořád za zády, ale samotnou se ji prostě pustit bojím, i když vypadá, že má dost rozumu, někdy nevím, co ji napadne.

Simi: Vy toho naděláte. Jestli jste se synem chodila od mala na hřiště, tak už to má v hlavě tak zafixovaný, že to zvládně i sám. V 10 letech má bejt už dost rozumnej na to, aby přešel sám silnici a vrátil se na čas domů. Jestli ho pořád ve všem budete vdit za ručičku, vyroste vám z něj nesamostatný rozmazlený mamánek, který si nebude umět ani dojít na úřad. Takových znám v okolí docela dost, a v dospělosti pak mají problém s partnerskými vztahy.

A v kolika letech jste děti pouštěli vy?

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Marušky: Mám jít do práce? Máme 18 měsíční holčičku a začali jsme se snažit o druhé miminko. Můj zaměstnavatel mi ale nyní nabídl práci ne půl úvazku, která by se mi líbila a finančně hodila. O naší snaze o druhé miminko jsme mu řekla, nic proti tomu nemá a po porodu bych měla 4 měsíce mateřskou, než bych se zase vrátila. Vím, že si to musím rozmyslet hlavně sama, ale váhám. Stereotyp kolem dcerky mě kolikrát ubíjí, že bych do práce šla, ale zase nechci propásnout její nejhezčí roky. A jak pak s miminkem? Kolotoč kolem dvou dětí, domácnosti a práce.. Možná bych nedělala nic pořádně. Hlídání by nám mohla zajistit švagrová, která je na mateřské a 4 hodiny 5 x týdně jí nevadí. Co myslíte?

Tento měsíc vyhrává kosmetický balíček od Oriflame Milada. Blahopřeji.

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo