Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Panoptikum našeho městečka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veru   
Středa, 28 Červenec 2010 05:39

za katedrouSnad každé město má své známé tváře, veselé smutné, zlé, hodné... Vždyť už Jan Neruda o nich napsal Povídky Malostranské. I naše městečko jich má dost a nikdy mě nepřestane udivovat, jak lidé na jednom konci města ví, o kom se mluví, přestože dotyčný bydlí úplně na druhé straně.

 

 

Dobrosrdeční pivaři. Je jim kolem padesátky a každé odpoledne sedávají u naší samošky. Popíjí pivo a někdy, třeba v zimě, si občas přihnou trochu rumu. Většinou jsou zabráni do hovoru a někdy trochu konverzují i s lidmi kolem. Na moje děti se vždy usmívají, občas prohodí, že mají pěknou maminku a zeptají se, jak je na mateřské. Jsou příjemní, nikdy ne dotěrní a když s nimi vycházíte, můžete si být jistá, že do večera vám nikdo nevykrade auto, protože mají takový přehled, že by to prostě nedovolili.

 

Němý opilec a hrozivý sběrač šrotu. Prvně jmenovaného se nebojíme. Je to pán ve středních letech, zřejmě hodně poznamenaný osudem. S nikým se nabaví, jen ho občas najdeme pospávat u některého vchodu do domu nebo třeba čurat úplně nezakrytě uprostřed trávníku. Někdy ho třeba půl roku nepotkám a pak se zčistajasna zase objeví. Nevadí mi, je příkladem pro mé děti, jak alkohol škodí. Nikoho neobtěžuje, nikomu neubližuje a všichni ho prostě nechávají být. Jen dvakrát jsem k němu volala městskou policii, pokaždé když usnul uprostřed parkoviště a hrozilo, že by ho někdo mol přejet. Druhý jmenovaný je už horší. Nenávist z něj přímo čiší, v obchodě si nebere servítky a jakmile si vezme své dva lahváče, předběhne celou frontu. Většinou se mu neodváží odporovat, já se jednou vzepřela a nedovolil si naštěstí nic a nechal nás být. Děti se ho bojí, a já bych ho rozhodně po setmění také potkat nechtěla.

 

Maminka s dítětem na vozíku. Vypadají spokojeně a holčička se na mě pokaždé usmívá. Potkávám je tak 5 x do roka a vždycky mám potom hodně dlouho špatné svědomí, nad jakými prkotinami často lamentuju. Když už zase nevím, na co bych si stěžovala, a za co bych dětem vynadala, vynoří se odněkud tahle maminka a mám jasno...

 

Babička s vnoučkem. Dlouho jsem ji potkávala, nejdřív s kočárkem, pak s batoletem a dnes už s předškolákem. Po čase jsme se začaly zdravit a dnes prohodíme pár vět. Myslela jsem si, že jde starší maminku, ale je to babička. Její dcera si radši užívá a tak je péče o chlapečka na ní. Nevadí jí to, ale je vidět, že ji to pořádně zmáhá.

 

Duch minulosti. To je postavička mě nejpříjemnější. Je to velmi starý pán, který chodí každý den v obleku a klobouku, stále patřičně vyšňořený, i když jen venčí svého hrubosrstého jezevčíka. Když potká dámu v letech, přizvedne klobouk a „ruku líbám“. Připadá mi jako takový Casanova v letech.

Vždycky, když ho potkám, usměje se na mě a prohodí, jak mi ty děti tak rychle rostou a že za něj tak hezké maminky nebyly. Od něj mě to opravdu těší.

 

Trafikantka. Sedí před svým stánkem s novinami a luští, když si někdo jde pro noviny, nijak nespěchá a ráda si popovídá. Je to příjemné, jen pokud nepospícháte.

 

Možná i já už jsem pro někoho postavička věčně obletovaná třemi caparty, dobíhající autobus, pokřikující „Stůj!“ nebo „Dávej pozor!“. Minimálně v některých obchodech a na koupališti už nás znají. V oblíbené zahradní restauraci mi automaticky nosí dvě točené limonády, takže už ani nemám šanci objednat něco jiného. V pekárně mi prodavačka už dopředu dává do sáčku 10 rohlíků a na koupališti otevírají branku, aniž by kontrolovali pernamentku. Je to příjemné vědět, že vás lidé znají, ale někdy raději nedomýšlím, co si o nás myslí.

 

Také máte ve městě známé postavy? Jaké?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo