Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Na velké lékařské prohlídce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 27 Červenec 2010 04:30

Oba kluky čekala v červenci velká prohlídka, Adík absolvoval už tříletou a Míša půlroční. Obě dopadly výborně.

 

 

S Adámkem šel k lékaři manžel, zatímco já doběhla s kočárkem chvíli po něm. Adámka nám změřili, zvážili a protože je dost upovídaný, ani nemusel říkat básničku. Potíže se očekávaly u prohlídky očí, kdy si měl jedno očko zakrýt a poznávat obrázky. Adík je naštěstí přizpůsobivý extrovert a k novému doktorovi má naprostou důvěru, takže to zvládl skvěle a vysloužil si velkou pochvalu. Trochu horší už to bylo s jeho chlapeckou chloubou, předchozí doktorka Adíkovi dvakrát natrhla předkožku, při pokusu o její přetažení a od té doby nemám šanci mu s tím pomoci. Od lékaři si sice na pindíka sáhnout nechal, bohužel ale povolit nešel a tak Adíka pravděpodobně čeká povolování sondou v 5 letech. K tomu ještě bude muset nosit vložky do botiček. Přestože od začátku kupuji jen zdravotně nezvávadné atestované botičky, stáčí se mu patičky dovnitř a pokud to tak půjde dál, budeme muset navštívit ortopeda. Náš nový lékař mě ale potěšil jednou větou „nevadí, že je Adámek malý a hubený (má jen 93 cm a 12,5 kg), horší by bylo, kdyby byl tlustý, s tím se už se něco dělá hůř. A jestli málo jí? Tak mu to prostě stačí, hlavně, že je spokojený.“ A vlastně má pravdu, můžu být ráda, že si může dopřát sem tam hranolky nebo bonbony a nemusím mu je ze zdravotních důvodů odpírat. Jen to ještě vysvětlit babičkám a povznést se nad poznámky okolí. Asi nejvíc mi vadí „Kolik mu je? Tři? To jě nějakej malej ne? Vy máte malýho manžela?“ Někdy se mi podaří protiútok „A ten váš ještě ve dvou nemluví popř. nezná barvy?“, ale stejně mi to stále leželo v hlavě..

 

Míša dopadl na půlroční prohlídce výborně. Má necelých 8 kg, což je více než dvojnásobek porodní váhy. Mlíčko už mu ale nestačí a tak jsme dostal poučení o prvních příkrmech a změnách, které nastaly od zavádění prvních příkrmů před dvěma lety. O nich jste si mohli na našem webu přečíst minulý týden. Je to zvláštní, ale v prvních měsících po porodu, jsem se nemohla dočkat, až nebudu muset co chvíli jen kojit a odstříkávat, abych malého mohla předat manželovi, a když už je to konečně tady, najednou bych nejraději kojila ještě třeba dva měsíce. Míša je totiž moc hodné miminko, baští zhruba po dvou hodinách, dopoledne si dá i tříhodinovou pauzu, no a v noci se vzbudí maximálně 3x. Stačí mu jen 5 minut a je po jídle. Nedá se ale nic dělat, na oslavu prvního příkrmu dostal jednu rýžovou křupku a jakmile se přehnaly Adíkovy oslavy narozenin, slavnostně jsme vybalili novou jídelní židličku. Zjistila jsem, že přes vysokou cenu není o moc lepší než levná židlička z Ikei, protože se prostě nedá naklonit tak, aby v ní nesedící dítě mělo pohodlí. Takže nezbývalo, než Míšu usadit do houpacího křesílka a světe div se, ona mu ta mrkvička opravdu zachutnala tak, že hned první den snědl čtvrt skleničky a s velkou chutí zapil mlíčkem, pro jistotu z obou prsou, abych ho o něj nepřipravila. Přeci jen je mlíčko od mámy pořád to nejlepší a ještě pár měsíců tomu tak bude.

Aktualizováno Úterý, 27 Červenec 2010 04:36
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo