Čekám postižené dítě III PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 26 Červenec 2010 00:11

8Něco není v pořádku

 

S Věrkou se známe už od základky, když se ale odstěhovala za prací na druhý konec republiky, moc už jsme se nevídaly. Naštěstí existuje mail, skype a další podobné vymoženosti. Píšeme si každý týden alespoň jednou. V mailech mám uložené všechny její dopisy a s jejím svolením je zveřejním. Třeba dodám odvahu dalším maminkám s podobným trápením.

10.1.2008

Dneska mi sestra odebrala krev na vývojové vady. Zní to děsivě, ale prý se nemám čeho bát, že většinou je to negativní. I když se tvářila trochu znepokojeně u ultrazvuku, že se jí tam něco nezdá, miminko nebylo pořádně vidět, takže počkáme po těch testech.

 

 

15.1.2008

 

Volala mi sestra z gyndy, že se mnou doktorka potřebuje mluvit. Málem jsem ze sebe nevydala hlásku. Něco je špatně s naším miminkem. Od toho telefonátu pořád brečím, šéf mě poslal domů, že v tomhle stavu nemůžu pracovat. Volala jsem i Robertovi a zítra zajdeme za doktorkou spolu.

 

18.1.2008

 

Promiň, že se neozývám, vůbec jsem nemohla volat, psát, nic, pořád jenom brečím. Máme vyšší riziko Downa a Edwardse. Downa znám a Edwardse… Co mi říkala doktorka a co jsem koukala na net, tak skoro není šance, že by miminko přežilo dýl jak rok. Jsem objednaná na amniocentézu a pak se prý uvidí. Nechápu to, co jsem udělala špatně? Proč zrovna naše miminko? Vždyť ještě ani není na světě a už by mělo odejít? To přeci nejde, tak jsem se na něj těšili.

Robert je z toho taky špatnej, snaží se mi pomáhat, ale moc mu to nejde. Chtěl si se mnou promluvit o tom, co se stane, když by nám potvrdili, že je to špatné, ale já o tom mluvit nechci. Pořád doufám, že to bude dobrý, hodně těhle testů vyjde falešně, tak snad je to i náš případ.

 

5.2.2008

 

Tak už to mám za sebou, ale na výsledky budeme čekat dva týdny. Chápeš to? Takovou dobu. Neumím si představit, jak to vydržím. Robert tam byl se mnou, doktor nám vše vysvětlil a i když nás uklidnil, že se nemusí nic prokázat, řekl nám že by bylo dobré, abychom si promluvili o tom, co dělat když to dobré nebude. Ale já mám pocit, že prostě musím věřit, že to dopadne dobře, protože nechci být negativní. Jako by se to dalo ovlivnit, jestli bude miminko zdravé nebo ne, podle toho, jak na to budu myslet.

Ani si neumíš představit ten strach, zoufalství a beznaděj, naše miminko je možná nemocné a já s tím prostě nemůžu nic udělat, ani nikdo jiný.

 

 

Jak dopadla amniocentéza a co bylo potom?To se dozvíte zase příští týden.

 

 

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo