Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak změnit sestru? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta a mámy   
Středa, 21 Červenec 2010 06:00

Dotaz je od Markéty: Nemám dotaz na děti, ale na mojí sestru. Ona je takový přírodní tip, má ráda všechno bio, nemá doma televizi atd. Rovněž se nikde neholí. Jako máma samoživitelka vychovává dvě malé děti a trápí ji, že od nich odešel táta a nemůže jim najít nového. Je mi hloupé jí říct, že by se měla oholit a používat deodoranty. Když jsem jí dala pod stromek drahý parfém, vystavila si ho na poličce, ale nepoužívá ho. Její bývalý byl podobného ražení a utekl si někam vyčistit hlavu.. Jak jí nezasahovat do jejího stylu života a přitom ji trochu „zkulturnit“, aby si jí někdo všimnul? Sestra je hezká přírodní blondýnka, mnoho chlapů mi už říkalo, že by si s ní začalo, jen kdyby o sebe trochu pečovala.

 

Milada: Ono je to těžké, proč by se ona měla měnit? Když je jí tento styl příjemný, bude nesvá. Možná by si mohla najít přítele na seznamce nebo někde, kde se setkávají „přírodní“ lidé s dětmi. Ať vytáhne děti na nějaký sraz rodičů, kteří nosí děti v šátcích a seznámí se s jinými maminkami, které by zase mohly mít nezadané podobně smýšlející kamarády. Nebo ať zajde do vegeteriánské rastaurace nebo se přihlásí do nějaké diskuze biolidiček. V dnešní době je přeci tolik možností...

 

Adéla: A co si zkusit udělat sesterský den? Děti svěřte rodičům, svou sestru hezky oblékněte a naličte a vyrazte na nákupy. Ukažte jí, co se nosí, nenuťte ji ale do toho, co nechce. Jsou obchody s oblečením z biobavlny, s přírodní kosmetikou i líčením. Kupte jí tam něco pěkného, uvidíte, že bude mít radost. Seženete tam i něco na holení a třeba jí to v obchodě nedá a nakonec podlehne. Možná se potřebuje dostat jen mezi lidi a pak trochu povolí. Další sesterský den by pak mohl být někde v kavárně apod., kde by se mohla s někým seznámit.

 

Eva: A není to nepečování o sebe jen takový zastírací manévr? Třeba se sestra opravdu moc trápí, nového muže nechce, ale protože ji všichni okolo litují, raději přistoupila na jejich hru, aby měla klid. Zajděte k ní večer, až dá děti spát, podívejte se, jak moc je unavená péčí o děti, nalijte si skleničku vína a popovídejte si o všem, co ji trápí. Třeba se najde i vhodná chvilka na sdělení, jak

 by o sebe mohla pečovat. Nabídněte jí hlídání dětí, ať si třeba zajde na kosmetiku, ke kadeřnici...

A podle mého názoru, pokud se chlapovi žena líbí, tak jen taková, jaká je a ne, že by se mu líbila, pokud by o sebe pečovala. Pravda, ochlupení je pro mnoho mužů antierotické, ale pokud by o ni stál, citlivě jí to naznačí.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Lindy: Od kolika let ven? Asi vcelku jednoduchý dotaz, ale opravdu si nevím rady. Na vesnici, kam 10 letý syn jezdí za babičkou, běhají po venku od rána do večera už tříleté děti. Ale co ve městě? Žijeme na sídlišti, nejbližší hřiště je od nás 5 minut chůze přes dvě silnice, kolem domů nic moc není. Syn by už chtěl chodit ven s klukama sám a někteří už tak i chodí už třeba od 8 let. Jenže já si nejsem jistá, jestli už je na to dost vyspělý. V kolika letech jste děti pouštěli vy?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo