Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Adíkovi už jsou tři roky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 19 Červenec 2010 20:21

Tři roky, tři oslavy, tři dárky od rodičů, tři kamarádi na dětské oslavě... Oslava třetích narozenin musela být pořádná. Třetí narozeniny chápu jako ukončení batolecího období, kdy se nejvíce formuje osobnost, co jsme napáchali doteď, už se s Adíkem poveze celý život, tak snad to pro něj byly šťastné tři roky a teď už budeme jen sklízet ovoce spokojeného předškoláka.

 

 

Moje rodina nikdy nebyla pro velké oslavy a mě to tak nějak chybělo, proto je ráda pořádám. Adíkovo slavení začalo v pátek, kdy jsme na zahrádku pozvali tři kamarády, napustili bazének a postavili novou trampolínku. Až na pár šťouchanců, proběhlo všchno kupodivu v klidu. Kromě čtyř tříletých kluků, se nám na zahradu vešlo 7 dospělých a tři miminka a nikdo nepřišel k úrazu, což považuji za úspěch. Adámek dostal dárečky, sfoukl svíčky společně se svým kamarádem, který je jen o tři dny mladší, bouchli si dětský šampus a stříkali na sebe vodními pistolkami, zkrátka den plný zábavy a nadšení. Druhý den pokračovala oslava u mých rodičů, kde dostal oběd, dortík a jako dárek padací most k jeho dřevěné vláčkodráze. Třetí den jsme pro špatné počasí museli přesunout oslavu ze zahrádky do restaurace, ale i tak si to děti užily, přišla manželovi rodiče a naši sourozenci s dětmi. Odpoledne se udělalo pěkné počasí, tak jsme vyrazili ještě do Zoo a den plný her pro nás končil až před půlnocí. Narozeniny, jak mají být, ale jsem ráda, že jsou jen jednou za rok.

 

Když Adík sfouknul tři svíčky, neubránila jsem se vzpomínkám na tropické léto, které jsem trávila v nemocnici, protože se miminku nechtělo na svět, na bolestivý porod s následnými komplikacemi, který ale stál za to, protože jinak bych tu svého roubíře neměla. Na první měsíce, kdy náš malý uzlíček trpěl nedostatkem mléka, kolikami a nervozitou jeho mámy. Na myšlenky, že uteču a vrátím se, až miminko povyroste a nebude tak náročné. Na první plazení, kdy se vydal za svou milovanou lahvičkou, první krůčky, které v 9. měsících udělal na dovolené na Krétě za kočárkem. Na prázdniny u babičky, kde se naučil chodit a kde den před svými prvními narozeninami udělal první krůček bez držení. Na druhý rok, kdy se z něj postupně stávala samostatná osobnost, která rodiče potřebuje, ale v některých situacích je odhání. Na první brebentění a vyptávání se co je co. Na čekání na brášku, mazání bříška a jeho povídání „bráško přines mi dáreček a už pjď ven“. Na čtení pohádek a jeho volné převyprávění....

 

Adík patří mezi náročnější děti, je stále v pohybu, všechno ho zajímá a když ho někde posadím, rozhodně ho tam za dvě vteřiny nenajdu. Hodně se pere, dovoluje si na starší a někdy mám pocit, že ho nezvládám a že jsme někde ve výchově udělali chybu. Vždycky mě ale uklidní kniha „Magické roky“, kde je popsáno, co kdy dítě prožívá, jak se cítí a jak by se měli chovat rodiče. Po každém jeho ataku šíleného chování, přijde klid. „Maminko já chci mazlit“ a „maminko mám tě rád“, to jsou slova, která mě vždycky usadí a díky kterým mu vždycky odpustím i tu největší lumpárnu. Těším se na další roztomilé dětské roky, dokud mě ten můj rošťák potřebuje. Za 10 let budu určitě s láskou vzpomínat na to, jak zlobil brášku, když zrovna „potšeboval to jeho autíčko“ nebo ho „jenom chtěl pšetočit, aby se na něj mohl koukat.“ i na to, jak se pral s dětmi rozbíjel věci nebo si jen chtěl dojít pro vodičku do kyblíčku, zatímco mámu málem trefil šlak, že už je nadobro ztracený na koupališti s tisícovkoou lidí.

 

Teším se co Adíkovi přinesou předškolní roky a baví mě sledovat, jak se z buclatého batolete stává malý kluk, ze kterého vyroste mladý muž. Jen kdyby ten čas neutíkal tak neúprosně rychle.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo