Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Co dáváte dítěti pít? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika a maminky   
Středa, 14 Červenec 2010 09:19

vyziva2Další dotaz je od Veroniky:  Co dáváte pít dítěti? Dokud byla Janinka mimčo, pila jen převařenou vodu, později čajíky. Teď už je to ale pětiletá slečna a samozřejmě by nejraději limonády. Nad vodou se šťávou ohrnuje nos, snese ještě málo ředěný džus, ale to moc zatěžuje ledviny. Nakonec ale ustoupím, protože chci, aby v létě dodržovala pitný režim. Jak často dáváte dítěti limonády? A nemáte nějaký tip na nápoj, který by chutnal zmlsanému dítěti?

 

 

Jindra: My jsme řešili podobný problém a nakonec jsme koupili sodovkovač. Maruška si v něm udělá limonádu sama. Postupně jsme snižovali dávku šťávy a teď jí stačí sotva čtvrt víčka. Už taky nekupujeme originální náplně, protože jsou drahé, ale normální šťávu. Ji to prostě baví si udělat limonádu sama a to okolo už neřeší. Limonádu tedy pije denně, ale rozhodně zdravější a levnější než v ty přeslazené v lahvích.

A ještě tip na nápoj pro mlsouna: zkus nějaký koktejl z čerstvého ovoce, který si Janinka zvládne sama vyrobit.

 

Majka: Tvoja dcérka si už zrejme príliš zvykla na lákavú, sladkú chuť limonád. To však neznamená, že sa to nemôže postupne zmeniť. Skús malý trik: nalej do fľaše od limonády napr. minerálku ochutenú bylinkami, alebo mierne vychladený ovocný čaj.

Alebo Janinke ponúkni nápoj z "kúzelného" / "rozprávkového" / "dospeláckeho" pohára (výber je na  tebe).

Pri hre a spoločnom naháňaní jej zase dobije energiu špeciálny "Gumidžús", vďaka ktorému bude skákať ešte vyššie a utekať ešte rýchlejšie ako doteraz :)

A ktovie, možno sa dcérke zapáči "obyčajné" pitie z pohára so slamkou - ako pri ozajstnom "koktejle".

A na záver ešte jeden tip: spravte si doma ochutnávku, kde bude môcť Janka ochutnať rôzne druhy nápojov, a spoločne hodnoťte, ktorý je najchutnejší (pozor, nie najhorší, dôležitý je totiž pozitívny pohľad) - dcérka tak získa správnu motiváciu a ty zase predstavu, aké chute by pre ňu boli najpriateľnejšie.

Držím palce, určite to zvládnete!

 

Alena: Naše Natálka miluje coca colu. Naučila ji to babička už ve třech letech, bohužel. Ale udělali jsme to tak, koupila jsem litrovou sportovní lahev s princeznama  do ní dávám Naty minerálku nebo šťávu. Pokud ji vypije, může dostat deci coca coly na chuť. Pokud vypije dvě lahve, dostane dvě deci atd.. Myslím, že takové malé množství jí neublíží. Pije tedy limonádu denně, ale málo, pitný režim má zajištěný a sladkou colu dostává místo na chuť místo bonbonů, těch dáváme opravdu málo.

 

Pavla: My jsme se s Pavlíkem domluvili na jedné věci. Limonády jsou drahé a tak na ně dostává korunky každý týden 50 Kč. Vysvětlila jsem mu, že je buď může utratit za limonády nebo za hračky, ale musí vypít litrovou lahev denně (jedno jestli nachystanou nebo si koupí litr limonády). Každé ráno mu jeho lahev připravím. Většinou se z ní napije ráno, ve školce pije čaj a odpoledne pak zase pije z této lahve. Zpočátku si limonády opravdu kupoval, ale brzy mu došlo, že je lepší li koupit sladkosti, které vydrží dýl než jeden den, a že pití z domova nic nestojí, takže vlastně ušetří. 

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Markéty: Nemám dotaz na děti, ale na mojí sestru. Ona je takový přírodní tip, má ráda všechno bio, nemá doma televizi atd. Rovněž se nikde neholí. Jako máma samoživitelka vychovává dvě malé děti a trápí ji, že od nich odešel táta a nemůže jim najít nového. Je mi hloupé jí říct, že by se měla oholit a používat deodoranty. Když jsem jí dala pod stromek drahý parfém, vystavila si ho na poličce, ale nepoužívá ho. Její bývalý byl podobného ražení a utekl si někam vyčistit hlavu.. Jak jí nezasahovat do jejího stylu života a přitom ji trochu „zkulturnit“, aby si jí někdo všimnul? Sestra je hezká přírodní blondýnka, mnoho chlapů mi už říkalo, že by si s ní začalo, jen kdyby o sebe trochu pečovala. 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo