Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Zloděj dětských duší PDF Tisk Email
Napsal uživatel Klára Jirků   
Pondělí, 12 Červenec 2010 20:43

Ještě si pamatuju na ten voňavý ukřičený uzlíček, který jsem si přinesla z porodnice. Ještě si pamatuju na to, jek jsem byla nervózní, když to bylo poprvé i na ten zvláštní klid podruhé, o dva roky později... A taky na to, jak jsem se snažila být tak dokonalou mámou, až jsem zapomínala prostě nechat děti být dětmi. Nadělala jsem spoustu chyb, ale zároveň jsem se snažila svým dětem dopřát všchno, po čem toužily. Pamatuju si, jak jsem chtěla, aby už byly velké, abych si s nimi mohla popovídat úplně o všem. A najednou je to tady. Puberta ukradla mým dětem duši a já bych chtěla vrátit čas.

 

 

U Báry jsem si puberty stihla všimnout, přišla pomalu, kradmo... Najednou už nechtěla běhat u moře jen ve spodních kalhotkách plavek, vyžadovala dvojdílné a s bikinovými trojúhelníčky na její desetiletý hrudníček. Postupně začalo být dovádění ve vodě nebo na sáňkách trapné, plakáty koní nahradily slavné kapely a herci. U stolu už s námi neseděla ta uštěbetaná holčička, ketrou jsme museli napomínat, aby nemluvila a jedla, ale její klon, který se beze slova nimral v jídle a na otázky odpovídal pokýváním nebo zavrtěním hlavy, případně jednodlovným „dobrý“. Když si myslela, že se na ni nikdo nedívá, tančila si po bytě se sluchátky na uších a falešně si pobrukovala. Tehdy jsem ale ještě měla Aleška, který sice miloval Spidermana, ale stále to byl můj mazel s divokou fantazií, upovídanou pusinkou a věčně hladovým bříškem. To se ale změnilo během krátké doby.

 

U Aleška jsem si aani nestihla nějakého nástupu puberty všimnout, žádné výstřelky, odmítání rodinných sešlostí, pubertální věty, nic. Ale puberta u jeho dětskou dušičku zaútočila ze dne na den. Ještě před měsícem to byl můj malý klučina a pak mi najednou nedal pusu před školou, aby se mu kluci nesmáli, k narozeninám už nechce Spidermana, protože je to dětinské, ale pořádné kalhoty s rozkrokem kdoví kde. Ani prázdniny u babičky už nefrčí a jestli nepojedeme k moři, společensky se znemožní před Lenkou, po ktéré pásnou všichni kluci. Ale vždyť je mu 12 let. V mojí době si ještě kluci v tomto věku hráli s autama a holky je nezajímaly. I já začala s pubertou až kolem 15 let. Vím, že swe o tom pořád mluví, že dnes děti prostě dospívají dřív, ale stejně mě překvapilo, jak špatně to snáším.

 

I když jsem tvrdila, že už nikdy více, najednou jsem začala pokukovat po kočárcích a zatoužila znovu chovat v náručí voňavý uzlíček. Je mi 34 let, mohla bych tedy otěhotnět ještě bez větších rizik. Jen manželovi se do toho nechce. A tak tatím jen tajně sním o děťátku, které si pořádně užiju, vrátím se s ním do dětství a té zlodějce dětských duší ho nedám dřív, než mě jedno z dětí neudělá babičkou. Snad se mé sny vyplní.

 

 

Aktualizováno Středa, 14 Červenec 2010 09:14
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo