Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Míšova první dovolená PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 12 Červenec 2010 13:49

S manželem milujeme cestování, takže naše děti poznají pěkný kus naší republiky i zahraničí. Zatímco Adík už byl na dovolené po Čechách i v zahraničí několikrát, pětiměsíčního Míšu čekala premiéra. A přestože jsem se obávala, že nemůžeme mít dvě děti, které milují cestování, zvládl to na jedničku.

 

 

Při balení kufrů, jsem si vzpomněla na první dovolenou s Adámkem v jeho 9 měsících. Tenkrát jsme mířili na Krétu a naše dva kufry musely splňovat 40 kg limit a to včetně veškerých přesnídávek, mlíčka, lahviček, oblečení a náhradního oblečení a lékárny pro případ „co kdyby“. Tentokrát byl limitem jen kufr našeho auta a protože Míša je stále jen kojený, bylo o starost méně. Zavazadel ale bylo daleko více přesně podle hesla „čím menší dítě, tím více věcí s sebou taháte“. Jeden kufřík byl plný oblíbených hraček, aby se mu nestýskalo po domově, dost místa také zabrala cestovní postýlka a samozřejmě Adíkovo odrážecí kolo, prostěradla, deky, ručníky, hračky do vody… Nakonec byl kufr auta plný, ani nevím jak. Po dlouhé době jsem se při balení nijak zvlášť nestresovala, přeci jen jsem jeli po Čechách, takže kdybych něco zapomněla, snadno to dokoupím a navíc na naši dovolenou do chatky na Lipně, jela také švagrová s dětmi a tchyně s tchánem, takže leccos vypůjčili…

 

Nejvíc jsem se samozřejmě bála cesty. Na chatce nás čekali až mezi 15:00 a 18:00, tažke jsme vyjeli po 10:00 v šíleném parnu a modlili se, aby nám neselhala klimatizace, která jako na potvoru začala zlobit dva dny před odjezdem. Původně 4 hodinová cesta se protáhla na 5,5 hodiny. Během této cesty jsme 3x zastavili na čůrání, kojení a přebalování. Docela jsem se podivila, když jsem na poměrně velké benzinové pumpě nenašla přebalovaní pult, který dnes již bývá standardem, a musela jsem si vystačit s kouskem místa vedle umyvadla. Za celou cestu měl Míša jen jednu velkou krizi, kdy čtvrt hodiny usedavě plakal, než jsme dojeli k nejbližší pumpě, jinak pospával, hrál si, žvatlal a svým způsobem odpovídal staršímu bráchovi na jeho „Už tam budeme?“ a „Já už chci na dovolenou.“

 

Chatka měla krásnou rozlehlou zahradu, kde jsme dětem napustili bazénky a rozložili deky, dopoledne jsme také docházeli k lipenské přehradě, na malou pláž a za nepříznivého počasí jsme se vydali na zámek do Českého Krumlova a do Aquaparku ve Frymburku. Skoro tříletý Adík pojal dovolenou vskutku dovolenkově, takže byl jako utržený ze řetězu a nezabíralo na něj skoro nic, ale užil si to tak, že ani nechtěl domů, vždyť měl všechny svoje milované příbuzné pohromadě a všichni na něj měli čas. To se zamlouvalo i Míšovi, který od rána putoval z náruče do náruče, z kočárku na deku a pak zase do kočárku a na procházku a do ergonomického nosítka na poponášení po zahradě, do restaurace…. Večerní usínání v cizím prostředí zvládal bez sebemenšího problému, jen vyžadoval, abych vedle jeho postýlky seděla dokud nezabral.

 

Zpět jsme raději jeli na noc a trochu tím Míšovi rozhodili spaní, ještě hodinu po výjezdu nemohl zabrat, dokud jsem mu nezazpívala ukolébavku, znovu nenakojila, pomazlila a vrátila zpět do autosedačky, pak prospal celou cestu, která v lepších podmínkách trvala necelé 4 hodiny. Míša tedy svou první dovolenou zvládl na jedničku a má za sebou přípravu na velkou zářijovou dovolenou u moře. Doufám, že obstojí stejně jako na té v Čechách a maximálně si ji užije.

 

A jak jste zvládli první dovolenou s dětmi vy?

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo