Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Chci jen jedno dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Sobota, 03 Červenec 2010 04:32

rodina_na_plaziPrakticky od doby, kdy se Verunka narodila, slýchám otázku „kdy si pořídíte další?“. Ale já prostě další nechci, porod a šestinedělí totiž pro mě byly tak hrozné zážitky, že jsem se rozhodla to už podruhé nepodstupovat. Okolí to ovšem nechápe.

Verunka byla chtěné a toužebně očekávané miminko. Počali jsme ji po šestiletém manželství prakticky hned, jak jsem si řekli, že už jsme na dítě připraveni. 9 měsíců uteklo jako voda, přenášela jsem a po týdnu v nemocnici, se mi rozhodli porod vyvolat. Zavedli mi čípek, pak druhý, pak kapačku... Rozjely se silné kontrakce po třech minutách, jenže jsem se neotevírala. Porodní asistentka, sestry i doktorka se mě snažily otevřít, ale nešlo to. V bolestech po třech minutách jsem strávila 19 hodin.Epidurál jsem kvůli vyvolávanému porodu dostat nemohla. Na zavolání manžela to prý stále nebylo, nakonec jsem si ho vybrečela. Když přijel, seřval personál, ať se mnou něco dělají. Kdyby to neudělal, Verunka by dnes pravděpodobně nežila. Znechucená asistentka šla natočit monitor a zjistila, že miminku slábnou ozvy a byl z toho akutní císař. Malou nakonec museli křísit, ale zvládla to.

Když jsem se probrala, všechno se se mnou točilo, dostala jsem horečky a opět nebýt manžela, tak by si asi nikdo nevšiml, že se něco děje. Krvácela jsem dovnitř. Ještě týden jsem se nemohla pořádně hnout, malou mi nosili jen na kojení. Byla jsem nešťastná. Místo abych si užila miminko, trpěla jsem bolestmi. Domů nás pustili až po třech týdnech, pořád jsem ale měla bolesti a kvůli kojení jsem ani nemohla brát prášky. Připadala jsem si neschopná a dostala se do depresí. Nakonec jsem musela vyhledat psychiatra, dostala jsem antidepresiva, léky proti bolesti a musel jsem přestat kojit. Byla jsem na dně, zvlášť, když jsem párkrát krmila malou venku a „přírodní“ maminky se velmi nahlas bavily o chudáčku miminku, kterému maminka odpírá meteřské mléko. Jednou jsem se neovládla a začala na ně sprostě řvát. Období zoufalství, strachu a depresí trvalo skoro rok, jakmile jsem ale poprvé slyšela „máma“ a Verunka se postavila na nohy, bylo mi líp. Když jí byly dva roky, přestala jsem brát antidepresiva a rok na to jsem se vrátila zase do práce. Dnes je Verunce 9 let a jsme obě spokojené. I manžel. I když právě on začal s tím, že by chtěl ještě jedno dítě.

Rodina, kamarádi, známí, všichni nám už několik let říkají, jak je jedno dítě málo a že by to chtělo ještě jedno. I Verča by chtěla sourozence, ale já prostě nemůžu. Navrhla jsem manželovi i pěstounskou péči nebo adopci, ale to zamítl. Jenže mě prostě porod a události po něm, poznamenaly natolik, že si neumím představit zažít to znovu. Určitě by to mohlo probíhat daleko lépe, ale já bych prostě celé těhotenství byla v permanentním stresu a strachu z porodu. Dostala jsem sice nabídku na intenzivní terapii, ale nemyslím si, že by mi pomohla. Navíc už se na miminko necítím, mám ráda svůj klid a jsem spokojená, že dcerka už je samostatná. Manžel mi říká, že jsem sobec. Nevím. Copak nemám právo se takhle rozhodnout a musím podlehnout mínění většiny?


 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo