Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Do kolika let vozit dítě? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 07 Červenec 2010 00:00

Dnešní dotaz je od Jitky: Do kolika let vám jezdilo dítě v kočárku? Marečkovi budou za měsíc dva roky, momentálně ho vozím v polohovatelných golkách, ale už docela dost ujde sám, tak jsem zvažovala, zda investovat do těch nepolohovatelných, které jsou lehčí a na občasné popovezení stačí. Jenže mi občas v kočáru ještě spí a navíc vídám i kamarádky, které vozí ještě tříleté děti, takže váhám, jestli se golfek zbavit úplně, nezbavovat se jich ještě vůbec nebo koupit ty nepolohovatelné. Do kdy jste vozili děti vy?

 

 

Jiřka: My jsme toto taky řešili a nakonec jsme pořídili ergonomické nosítko. Nosím ho srolované u pasu a když je potřeba malou poponést, šupnu ji do něj na záda a mám volné ruce. Dcerka už má 15 kg, takže není moc lehká, ale nosítko její váhu krásně rozloží. Nosítko je dost drahé, víc než golfky, ale my plánujeme druhé dítě, takže se u nás dost využije a to si u nepolohovatelných golfek, které by byly tak na rok, nejsem jistá. A vláčet je, když bude malá capat celou cestu, se mi nechce, takto je to pohodlnější.

 

Majka: Máme dcérku, ktorá teraz tiež oslávila dva rôčky. Keď ideme na kratšiu prechádzku,  pekne prejde sama, ale na dlhšie trasy ju vozíme v športovom kočíku. Našťastie, je pomerne ľahký, dobre sa ovláda aj jednou rukou a výhodou je, že je pre dcérku pohodlný - priestranný, s vystuženou opierkou chrbátika. Je neoceniteľný pri nákupoch, keďže má veľký nákupný košík. Aj pre tieto dôvody nad nepolohovaľnými golfkami neuvažujeme.

Ak je však tvoj súčasný "golfáč" nepraktický alebo príliš ťažký, určite by bolo dobré zaobstarať si ten nepolohovateľný. Ľahko sa s ním všade dostaneš. Ideálne by bolo, keby si ho môžeš požičať napr. od kamarátky, alebo ho skús kúpiť na internete za lacnejšiu cenu, pretože sa naozaj nedá predpokladať, dokedy sa bude Mareček chcieť voziť v kočíku.

A potom už len kočíky striedať- ak sa vyberiete na dlhší výlet a budeš vedieť, že Marek bude chcieť spinkať, vezmeš polohovateľné golfky. A na krátke trasy či doobedňajší nákup do mesta využiješ druhý, ľahký kočiarik. Pokiaľ totiž synček zvykne v kočiariku spinkávať, bolo by unáhlené sa Vášho súčasného, polohovateľného kočiarika zbaviť...

 

Karel: Nekupujte nic, je to zbytečné, dřív byl hluboký kočár, pak golfky a v roce a půl už děti chodily normálně, ženský si pořizovaly dvě děti krátce po sobě, tak jim nic jiného nezbývalo a taky to šlo. Prostě jen choďte na procházky, které zvládne a postupně trasu prodlužujte. Pokud byste musela někam dál, vezměte si golfky, které už doma máte.

 

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček (za měsíc červen vyhrává Majka – balíček s opalovací kosmetikou). Další dotaz je od Veroniky:  Co dáváte pít dítěti? Dokud byla Janinka mimčo, pila jen převařenou vodu, později čajíky. Teď už je to ale pětiletá slečna a samozřejmě by nejraději limonády. Nad vodou se šťávou ohrnuje noc, snese ještě málo ředěný džus, ale to moc zatěžuje ledviny. Nakonec ale ustoupím, protože chci, aby v létě dodržovala pitný režim. Jak často dáváte dítěti limonády? A nemáte nějaký tip na nápoj, který by chutnal zmlsanému dítěti?

Aktualizováno Sobota, 03 Červenec 2010 04:51
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo