Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bez nošení to nejde PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 21 Červen 2010 22:30

Všechna miminka jsou zvědavá, některým stačí jen ležet a pozorovat svět, jiná se chtějí pořád vozit v kočárku a pak jsou tu ty nejnáročnější, která by se nejraději jen nosila. Ale v čem nosit? To bylo naše dilema už od chvíle, kdy se Míša narodil. Patří totiž zrovna do té kategorie nosících dětí. Po pěti měsících zkoušení, jsme konečně objevili to pravé.

 

 

Říká se, že druhé děti bývají hodnější a spavější. Měly by dokázat spát v ohromném rámusu, který dokáže vyprodukovat starší sourozenec a protože máma neskáče jen kolem miminka, dokáže se i déle zabavit. No, u nás to tak není a tak jsem vymýšlela psí kusy, abych zvládla batole, miminko, práci i domácnost. První volba byla jasná, po vzoru staršího bráchy Adámka - kočárek. Adík se narodil v létě, nikdy nebyl na nějaké mačkání a velké mazlení, zato se nezabavil a chtěl objevovat. Pro něj byl kočárek jako stvořený, navíc se narodil v létě, takže jsem ho ráno naložila a večer vyklopila doma. Jenže Míša se narodil, když bylo venku -6 stupňů a na procházky se dalo chodit tak na hodinu denně. Nosila jsem ho na rukách a později v šátku. Půl hodina motání mi za spokojené miminko stála. Mohla jsem ho nosit a přitom něco udělat. Navíc jsem věděla, že šátek je pro ty nejmenší opravdu nejvhodnější způsob nošení.

 

Takto jsem celkem spokojeně fungovali 4 měsíce. Kombinovala jsem dle možností šátek a kočárek a mohla jsem tak zabavit obě děti najednou. Až mi jednoho dne dal Míša jasně najevo, že motání šátku, dotahování a výsledný efekt, kdy toho moc okolo neuvidí, mu opravdu nevyhovuje. Jen šátek uviděl, začal řvát, v šátku se pak šmrdlal na všechny strany, takže mu nakonec nebyl oporou a byl zátěží pro oba. Dlouho jsem přemýšlela co s tím. Klokanku jsem pořizovat nechtěla, protože v ní Adámek „visel“ jednou, nelíbilo se mu to a mě z ní bolela záda. Nakonec jsem koupila ergonomické nosítko a až s ním jsem pochopila, co Míšovi nejvíc vadí. Než ho do nosítka zapnu, trvá to dobrou půl minutku a během celého procesu je Míša neklidný, pak by se ale nosil klidně celý den a rád si v nosítku i pospí. Zkrátka ty přípravy jsou na něj moc dlouhé a nosítko je honem nasazené a hned zase sundané, jak potřebuji.

 

Nosítko mi usnadnilo nákupy i veškeré cestování. Nikdy jsem také neměla ráda, když jsem děti v autosedačce dala v marketu na košík a rozplívající se babičky mi na ně prskaly a sahaly, když ho mám na sobě, nikdo si na něj nedovolí sáhnout. Během jednoho týdne se ze mě stal absolutní „závislák“ na nosítku a nechápu, jak jsem bez něj mohla fungovat. Tolik věcí je teď jednodušších.

 

Slýchám mnoho názorů, že je nošení pro dítě nezdravé a navíc si vytvoří závislost na nošení. S čistým svědomím ale můžu říct, že jsem vybírala podle nejnovějších lékařských doporučení, dbala jsem na to, aby měl Míša v nosítku pohodlí a zároveň správný tvar s podsazeným zadečkem a širokým sedem, závislost na nošení má už z porodnice. Míša je velmi neklidné miminko, přes den téměř nespí a čím je starší, tím více chce objevovat a zároveň být stále na blízku mámě, což nám nosítko umožňuje. Věřím tomu, že až se naučí chodit, bude se nosit a vozit stále méně, stejně jako Adámek, zato místo neskladných golfek pak budu „vláčet“ jen tašku s nosítkem, ve kterém ho během chvíle usadím a poponesu. Šátku jsem na chuť nepřišla, i když se mi nošení v nich moc líbí, ale pro aktivní mámu, která potřebuje honem vyndat prcky z auta, vběhnout do marketu a pak zase honem do auta, tyhle šátky prostě nejsou. Úvazy pro nesložité nebyly, ale to dotahování…

 

Navíc jsem při hledání vhodného nosítka objevila spoustu zajímavostí o nošení, které si budete moct přečíst na našem webu. Uvítám i vaše zkušenosti. Pokud nosíte v šátku, ergonomickém nosítku, klokance apod., napište mi vaše postřehy. Jak do nich oblékáte děti, kam jste se všude s nošenci dostali, jaké jsou výhody a nevýhody nošení a jak jste s nosítky spokojené. Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější příspěvky zveřejním a 2 vylosované přispěvatelky, vyhrají balíček se sluneční kosmetikou.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo