Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nebezpečná mýtina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Pátek, 18 Červen 2010 02:10

Toho večera se mi nechtělo domů. Nikdo tam nebyl, všichni šli do kina, leč o ten film jsem neměla nejmenší zájem. Beztak to asi byl nějaký cajdák o zamotané lásce. Tudíž jsem raději prodloužila svoji procházku lesem. Byl podzim, listnáče už nabíraly malebné barvy, s nimž

nemohla soupeřit žádná  syntetika.

 

 

Cesta se klikatila podél potoka, pak se vnořila mezi husté smrky, které vydávaly nádhernou vůni. Snad mě dočista omámila, že jsem ani nepomyslela na návrat, ačkoli už se zešeřilo. Přede mnou se objevila nevelká mýtina, která jakoby vyhlížela hosty, ba přímo je  k sobě lákala. Na jedné straně ji zdobilo husté maliní, naproti byly nízké smrčky. Možná, že se v nich skrývaly nádherné hnědé hřiby, ovšem v té tmě bych je tam už nenašla. Tohle zjištění mě  přimělo k návratu. Ovšem - sotva jsem se obrátila, zapraskalo něco za mnou, jako kdyby někdo šlápl na suchou větev.

 

Otočila jsem se, ale nikoho jsem neviděla. Snad se mi to jenom zdálo, pomyslela jsem si, leč přesto jsem přidala do kroku. Avšak co to? Praskání se opakovalo! Znovu jsem se ohlédla, ale nikde nikdo. Copak mě klamou smysly? Nebo je to jen výplod mé  poněkud zneklidněné fantazie? Popravdě řečeno, začínala jsem se už bát… Lesní cestu, ponořenou v šeru, ozářil střípek vycházejícího měsíce. Trošku mě to uklidnilo, obrátila jsem se za sebe, ale co to? Mezi stromy se natáhl jakýsi vyčouhlý stín – připomínal vysokého člověka –  Až mě z toho zjevení zamrazilo.Začínám snad mít halucinace?  ? Musím se upokojit – nenechám se přece přivést z míry nějakým přeludem …

 

Leč přelud se náhle rozkašlal, zachrchlal a zdálo se, že si odplivl. Přidala jsem do kroku, ale to nechutné chrchlání se táhlo za mnou… Měla bych se otočit  a zeptat se toho zjevení, co si přeje? Ovšem – co je mi po něm ? Znova jsem zrychlila krok, avšak ten kolohnát udělal totéž. Připadalo mi, že se zasmál – jako by tím chtěl dát najevo, že mu stejně  neuniknu, protože on má delší nohy. Propadla jsem panice, začala jsem utíkat, ale chrchlavý smích se ještě přiblížil.

Po zádech mi stékal studený  pot, zoufale jsem přemýšlela, co mám, co vůbec mohu udělat. U cesty, kterou ozařoval měsíc, jsem zahlédla silný  kmen – a instinktivně jsem se schovala za něj. Mělo to úspěch – dlouhán si ničeho nevšiml a běžel kolem mne dál.

 

Jenomže jsem si oddechla předčasně  – vzápětí mu to došlo.

Zastavil se a zachraplal: Vylez - stejně tě  najdu, máš to marný! Tady už ti nikdo nepomůže!

Rodinu už neuvidím…Cítila jsem, že omdlím…

Vtom se ozvalo zařvání: Pusť mě, ty potvoro, roztrhneš mi kalhoty!

Arane, drž! křikl hajný, který se objevil na cestě. V ruce svíral pušku.

Kolohnát se poslušně  zastavil.

Nejsi tu poprvé, řekl hajný – ale tentokrát už neunikneš.

Potom mi pomohl vstát.

Zavolám z hájenky vašim, tvůj bráška je můj kamarád.

 

Kolohnáta odvezli policajti – byl pro ně známá firma. Hajný mi uvařil nějaké  bylinky a potom mě odvezlk autobusu. Ale na tu mýtinu jsem pak už nikdy nešla.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo