For Babies
Podruhé na IVF XV PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 17 Červen 2010 05:17

lenka_23ttČekáme dvojčata

 

Tomášek bere svou úlohu nejstaršího bráchy velmi zodpovědně. Každý večer se ke mně přižene, aby nepřišel o akci „mazání bříška“ a přidá ruku k dílu. Neváhá také na potkání vyprávět, že čekáme miminka, malé brášky.

 

Tomíka se snažím připravit na to, že bude pomáhat, že bude starší brácha a bude hrát v životě kluků důležitou roli. Když se bavíme o mladších brášcích, usmívá se a já pevně věřím, že mu to vydrží i po narození našich dvou zlatíček.

 

Ale nemyslete si, že mám doma hodné zlatíčko, zatímco jiné maminky se bojí kvůli svému raubíři pořídit si miminko. I Tomík je živel a dává mi pěkně zabrat. Občas padnu na zadek a musím přemýšlet, jak na něj. Někdy to totiž nejde ani po dobrém ani po zlém a pak mám pocit, že jsem na své 2,5 leté dítě krátká a Tomík je v převaze. Také přiznávám, že si do výchovy nenechám mluvit, nedám na tzv. dobré rady jako třeba dej ho po studenou sprchu apod. Tomík má vodu rád, takže nevím, proč bych ho jí měla mučit. Ať si každá máma řeší výchovu, jak chce, u nás to probíhá tak, že když má vztek, jde do pokoje a až se vyvzteká, přijde. Já se ho pak zeptám „dobrý?“, on to odkýve, utře slzy a jde se dál. Když už je klid, vysvětlím mu, kde se stala chyba. Tomáška nade vše miluju, ale když zlobí, tak přes zadeček někdy dostane, jiné drastické tresty ale odmítám.

 

Začínám 23 týden těhotenství a kluci už pěkně kopou, nepoznám, který mě kdy kope, ale už je to dost silné a stále častější. Je to velice zvláštní pocit, protože kopání a vrtění cítím po celém bříšku a někdy to vypadá, že mi tou tíhou vypadnou. Podpůrný pás se mi osvědčil. Používám ho doma a hlavně když jdeme s Tomíkem ven.

 

Další slasti i strasti dvojčatového těhotenství maminky Lenky, si můžete přečíst za 14 dní.

 

Předchozí díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2050:podruhe-na-ivf-xiii&catid=107:dvojata&Itemid=311

 

První díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:podruhe-na-ivf&catid=114:maminky&Itemid=319

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo