Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Do kolika let kojit? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Helena a maminky   
Úterý, 15 Červen 2010 22:54

kojeniDnešní dotaz položila Helena. „Už od chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem byla rozhodnutá kojit co nejdéle. Kojím už dva roky a ráda bych pokračovala do tří let. Dcerku kojím už jen ráno a večer jako takový doplněk ke snídani a večeři. Obě si to užíváme. Jenže babičky a celé široké okolí se na mě dívá divně, jakoby to bylo něco úchylného, že mi už mluvící a chodící dítě dumlá prso. Jak dlouho jste kojily vy? A jak to bralo okolí?“

 

 

Zdenka: Já kojila dokonce až do 5 let. Teda do tří jsem kojila 3x denně, vždy ráno, před poledním spaním a večer a potom, když už šla malá do školky, jen večer. Ani jedna jsme se toho nechtěla vzdát a mě to přišlo hezké, takové intimní a jako něco, co svému dítěti můžu dát jen já. Malá je na mě hodně závislá, prožila si své, když nás opouštěl její táta. Zároveň je ale samostatná a řekla bych vůdčí typ. U nás se tomu nikdo nesmál. Je to naše věc a děláme to v klidu doma, takže to nikoho ani pohoršovat nemusí. Na všechny okolo se vykašli a dělej to, co cítíš jako nejvhodnější ty. Přestat můžeš vždycky, vrátit to už ale nejde.

 

Linda: Mě se Honzík odstavil sám v 8 měsících a dost mě o mrzelo, taky jsem chtěla kojit co nejdýl. Myslím, že každý dítě si řekne samo, kdy chce přestat a pokud to i tobě vyhovuje, neřešila bych to.

 

Věra: Vy toho ale kolem toho kojení naděláte, nevím, proč se tím každý tak zabývá. Před revolucí se kojení zase neprosazovalo, mámy nás kojily možná měsíc a pak se šlo na Sunar. Pak zas byly ty, které kojení prosazovaly a kojily dlouho. Nikde se o tom ale nemluvilo, každá si to dělala tak, jak jí to vyhovovalo. Vzpomínám třeba na tetu, která sestřenku kojila ještě u nás na návštěvě, když už chodila do školky. Ani my děti jsme se nad tím nijak nepozastavovaly. Prostě to tak bylo.

 

Dana: Chcete kojit nebo nechcete? Ať tak nebo tak, je to vaše věc a nikdo jiný vám do toho nemá kecat. Já bohužel nekojila ani jedno dítko, protože se mi prostě nedělá mlíko. Ale kdybych mohla, taky bych kojila co nejdýl. Takhle jsme alespoň nechali umělé mlíčko až do 4 let. A z lahvičky, přestože už uměly z hrnku. Prostě ho děti měly rády, tak jsem to neřešila. Na světě jsou horší věci.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Zuzky: Čekáme naše první miminko a prostě se nemůžeme rozhodnout pro nějaký kočárek. Bydlíme ve městě, takže pokukuji po těch malých, úhledných městských kočárcích. Ale zdají se mi malé korbičky. Uvažovali sme o černém, ale to nám hodně vymlouvají, přestože mě to kvůli zamazání přijde jako praktická barva. A ještě nevím, jestli je lepší trojkombinace nebo zvlášť korbička a sporťák, to se dost prodraží. Děkuji za vaše rady.

 

Aktualizováno Úterý, 15 Červen 2010 23:03
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo