Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Máma kvočna PDF Tisk Email
Napsal uživatel JItka   
Úterý, 15 Červen 2010 22:34

mama_prdskol_skolJeště než jsem otěhotněla, říkala jsem si, že rozhodně nebudu tou matkou, která se neumí bavit o ničem jiném než o dětech. A jak to dopadlo? To jsem zjistila na srazu s mými dávnými kamarádkami.

 

 

Po maturitě se naše holčičí parta rozlétla po světě. Některé kamarádky šly studovat do Prahy, další vyrazily za prací do zahraničí a já zůstala ve svém rodném městě. Našla jsem si práci jako recepční a přitom dálkově studovala ekonomku. Roky ubíhaly, tu a tam jsem se s některou dávnou kamarádkou potkaly, ale málokdy jsme měly možnost posedět nad kávou delší dobu a pokecat. Až před měsícem jsme se u příležitosti předsvatebního zařizování Karolíny, sešly.

 

Karolína si bere svého amerického přítele a je hrozně „free a cool“. Děti ještě neplánují, budou si užívat americký sen. Lída také ještě nemá děti, má smůlu na chlapy. Všichni jsou to grázlové, kteří ji podvádí nebo jsou nezodpovědní. Jana dělá už druhou vysokou a honí se za kariérou. Ilona sehnala prestižní místo u velké pražské firmy. No a já se na Vysokou vykašlala a mám už dvě děti. Miluju je nade všechno, ale až po tomto setkání mi došlo, co všechno jsem jim obětovala.

 

Haničce jsou tři roky. První rok částečně strávila po nemocnicích, přibírala, byla pořád bledá a doktoři nevěděli, co s ní, nakonec se z toho nějak dostala a dnes už je to růžolící velmi živá 4 letá předškolačka. Aničce je rok a už mi taky pěkně dává zabrat. Logicky jsem přehodnotil všechny své priority, ale myslela jsem si, že i tak se se svými kamarádkami dokážu normálně bavit. Jenže co říct na problémy s chlapy, když já mám doma hodného muže a než jsme měli děti, měl taky spoustu chyb, které se po dětech ukázaly jako nepodstatné a vypluly na povrch ty dobré vlastnosti. V Americe jsem taky nebyla, nákupní horečky a prohýřené noci už ani neznám. Vyjma tedy nájezdu do supermarketu na pleny v akci a probdělé noci kvůli zoubkům. No a když jsem se dostaly k tématu liposukce, kterou podstoupila Ilona, napadlo, mě že ví než rozkousané bradavky to bolet nemůže.

 

Stala se ze mě máma kvočna. Nedokážu se bavit o ničem jiném než o dětech. Na trable se šéfy povídám o problémech s úřady, kde vyřizujeme příspěvky, na nejhorší zážitky z dovolených nebo z mejdanů, odpovídám šílenými zážitky z nemocnice. Když jsem přicházela ze záchodu, zaslechla jsem kousek rozhovoru holek. Jana zrovna říkala „teda až já budu mít děti, rozhodně o nich nebudu pořád krafat, to teda ne.“ Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem si tohle myslela a nakonec taková jsem. Kamkoliv přijdu, mluvím jen o dětech.

 

Musím se přiznat, že se mi nakonec ulevilo, když jsem na druhý den zašla ven s kamarádkami, které už děti mají a probíraly jsme, jak jsou pořád nemocné ze školky, jak se to které miminko nedávno poblinkalo, z čeho se osypalo… Zkrátka teď žiji svými dětmi. Ale neumím si představit, jak se po mateřské vrátím do normální společnosti. Jsem zvědavá, o čem se mé dávné kamarádky budou bavit, až budou mít děti a začnu se i já po letech bavit i na jiné téma?

 

Také se nedokážete bavit s bezdětnými kamarádkami? Skončilo kvůli dětem vaše přátelství? Napište nám o tom.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo