Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Očkovat nebo ne? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 24 Květen 2010 21:36

injekceStejně jako u Adámka mě tahle otázka napadla i u Míši. Na jednu stranu chci své děti uchránit před všemi nemocemi světa. Na druhou stranu mi někde v hlavě bliká varování „POZOR NA VEDLĚJŠÍ ÚČINKY OČKOVÁNÍ“. U Adámka jsem nad očkováním začala přemýšlet, když jsme skončili v nemocnici, to mu bylo 17 měsíců. U Míši se nejistota dostavila hned po očkování ve třetím měsíci.

 

 

Na tříměsíční prohlídce nás čekalo hned trojí očkování. Adámek dostal nehrazenou vakcínu proti meningokokovi a také šanci prohlédnout si svého nového pediatra. Líbil se mu. Zatímco jsem před prohlídkou kojila Míšu, šel manžel s Adámkem do ordinace a já natahovala uši v očekávání hrozného řevu a hysterického záchvatu, který každé očkování provází. Nic. Jakmile jsem vstoupila do ordinace, seděl usměvavý Adámek naproti lékaři a říkal mu, jak je statečný. „Táta to chtěl zlehčit, že to píchnutí nic nebylo, ale ono bylo a Adámek je statečný kluk.“ Řekl mi s úsměvem doktor. Konečně máme lékaře, kterého se Adík nebojí. A pak přišla na řadu prohlídka Míši.

 

Vážení a měření ukázalo, že prospívá více než dobře. Ve třech měsících měl Míša 6450 g a 63 cm. Kupodivu nevycítil mou nervozitu a na doktora se usmíval, ještě když v ruce držel stříkačku. Šup hexa vakcína do levé nohy a do té pravé pneumokok. Mateřské pudy mi fungují dobře, nad Míšovo řevem se mi sevřelo srdce a stáhnul žaludek. Honem ho pochovat a bylo to. Během chvíle už o ničem nevěděl. Teplotu nedostal, ale od očkování byl neklidný a to už mu zůstalo. Začala jsem nad tím zase přemýšlet. Byl by tak neklidný kdyby nedostal očkování? V noci se často budil neklidnýma rukama a kopajícíma nohama. Časem se trochu zklidnil, ale já ne. Stále mi vrtá hlavou, jestli nemůže očkování změnit chování. Byl by takový, kdyby ho nedostal? A máme my všichni povahu takovou, jakou bychom měli, kdybychom nebyli očkováni. „Do vakcín se dává jako pomocná látka třeba formaldehyd, silný neurotoxin…“ „Kdybych nedala své dítě očkovat, možná by žilo.“ To se dočítám různě na internetu. A pak je tu druhá strana. „Kdybych věděla o očkování, svému dítěti bych ho dala a vyhnuli bychom se trvalým následkům nemoci.“ A teď babo raď. Adámek po jednom očkování skončil dehydrovaný kvůli průjmu v nemocnici na kapačkách, přesto jsem byla stále přesvědčená o správnosti očkování a asi ani teď nebudu tou aktivní mámou, která se bude soudit, aby její děti neočkovali. Ale vrtat mi to hlavou bude…Naštěstí mám racionálního manžela „Víš co, míň čti a bude ti líp.“ to je jeho oblíbená věta a někdy mu musím opravdu dát za pravdu.

 

O čem ale rozhodně nepochybuji, je cvičení, na které jsme s Míšou začali chodit do mateřského centra. Zkušená fyzioterapeutka nám předvádí věci, do kterých bych se sama nepouštěla. Koulíme děti na balonech, válíme s nimi sudy, procvičujeme nožky i ručičky a u toho se samozřejmě zpívá a povídá o různých slastech i strastech mateřství. Je to příjemně strávená hodinka v týdnu. Odměnou nám jsou úsměvy miminek, které po cvičení usnou jako když je do vody hodí. Díky cvičení přestal Míša plakat při položení na bříško a začal konečně zvedat hlavičku. Kromě toho jsem se dozvěděla spoustu užitečných rad od správného nošení dětí, přes vhodnost autosedačky a různých typů kočárků.

 

A jak se nám daří s režimem? Po očkování se všechno zase narušilo. Kojení v noci každé dvě hodiny, někdy i po hodině, plačtivé dny.. Na druhou stranu už Míša zvládnul půl dne bez maminky, jen s tátou, bráchou a babičkou a samozřejmě s lahvičkou s odstříkaným mlékem. A já jsem konečně mohla zase v klidu pracovat a hlavně uklidit byt.

 

Postupně se začalo všechno rovnat a v dalším měsíci už to vypadalo, že se bude lépe organizovat čas. Ale o tom zase příště…

 

Jaký máte názor na očkování? A chodili jste s dětmi cvičit?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo