For Babies
Podruhé na IVF XIII PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 20 Květen 2010 07:00

lenka_20ttČekáme dvojčata

 

Kontrola štítné žlázy mi dopadla dobře a mám ji v pořádku, následoval kardiolog, který zkontroloval moje srdce a zjistil, že se mi hůře dovírají chlopně. Podle doktora by mi to ale v běžném životě ani v těhotenství nemělo překážet. musím přiznat, že se mi opravdu ulevilo, protože jsem se bála, že mi tělo u dvojčátek vypoví službu.

 

 

V 19 týdnu těhotenství jsem byla na velkém ultrazvuku, vzala jsem s sebou Toma, aby si naše kluky vychutnal se mnou. Bylo do krásné, naši kluci rostou, jak mají, dokonce jsou podle ultrazvuku o týden napřed. Pěkně se tam vrtěli a zase ten stydlín nechtěl ukázat obličej. Vše bylo v pořádku, až na ty pánvičky. Jeden má diletaci pánviček v normě u a s druhým nás poslali do Ústí nad Labem, aby se na to více podívali. Z toho jsme usoudili, že je to genetické, protože to mají všichni tři naši kluci.

 

Na konci 5 měsíce, jsem se dívala na dětský bazar a objevila paní z Chomutova, která prodávala kočárek pro dvojčata za dobrou cenu. Chtěla jsem korbičky za sebou, jak mi doporučila známá, která má rovněž dvojčátka. Původně jsem zvažovali nový kočárek, ale protože se jednalo o úsporu 7 000 Kč a navíc byla paní z našeho města, po poradě s Tomem jsme napsali paní mail. Vybrali jsme peníze a jeli se na kočárek nezávazně podívat, domů už jsme jeli s ním. Tomík v něm hned udělal zkušební jízdu a ani z něj nechtěl ven. Jsem spokojená, protože Tomík je na 2,5 roku dost velký a i tak měl v kočárku dost pohodlí. To je pro nás daleko důležitější než krásný drahý ale malý kočárek. Kočárky s korbičkami vedle sebe, jsou podle mě příliš malé, kluci by se rušili a neměli své soukromí. Čas ukáže, jestli jsme vybrali dobře.

 

Začala jsem nosit podpůrný pás a konečně už mě tolik nebolí záda. Velké bříško je díky němu lehčí a určitě bych ho nastávajícím maminkám doporučila. Koupila jsem si univerzální velikost, která má po celých zádech suché zipy a já si ho upravuji si ho podle rostoucího bříška. A určitě ho využiji i po porodu na zavinování dělohy. Škoda, že neexistuje nic na bolavá třísla, která už také pěkně cítím, jak se roztahuji.

 

Jsem v polovině těhotenství, je tedy čas na vybrání jmen pro kluky, ale o tom zase příště.

 

Jaká jména rodiče pro sojčátka vybrali? A jak dopadla kontrola pánviček? O tom si přečtěte zase za 14 dní.

 

Předchozí díl seriálu si přečtěte tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2025:podruhe-na-ivf-xii&catid=107:dvojata&Itemid=311

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo