Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Třetí měsíc s Míšou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 17 Květen 2010 22:38

Než jsme měli děti, připadalo mi jako největší štěstí, probouzet se vedle muže svého života, prvního miminka jsem se bála dotknout, abych mu třeba neublížila a pocit štěstí jsem měla hlavně v noci, když jsem ho celé dlouhé minuty pozorovala, jak spí a přemýšlela, jak se nám takový zázrak mohl stát. U Míši se pocit štěstí dostavil, když se začal usmívat. Když se vedle něj ráno probudím, věnuje mi ten nejkrásnější úsměv a já ho za to pořádně pomazlím. Najednou si člověk uvědomí prchavost okamžiku a chce si užít každičkou šťastnou chvilku.

 

 

Byla jsem jako na houpačce, obrovské návaly štěstí následovala úzkost a různé myšlenky na to, jestli všechno zvládneme. K tomu se přidala nervozita a smutek z toho, že Adámek už není jen moje zlatíčko, ale celkem rychle mě vyměnil za pozornost táty a babičky. „To je přeci jasný, že teď se musíš starat hlavně o Míšu a na Adámka nebudeš mít tolik času. On je v pohodě, hlavně, že se mu má kdo věnovat a nahradit mu tvoji péči. Až Míša povyroste vrátí se zase všechno do starých kolejí.“ Zmírňoval mé obavy manžel. Ne ne, s dvěmi dětmi už nikdy nebude nic jako dřív. To je jako mi říkali u prvního dítěte „až povyroste, budeš mít zase život jako za svobodna“. Zkrátka to všechno plyne a snažím se v tom nešťourat a co nejvíce si užít obou kluků.

 

Jak ten čas plyne mi došlo, když jsem jednoho rána zamířila s Adámkem směr školka. V hlavě jsem si přemítala dvě možnosti. Co když ho přijmou? Už to nebude ten mámin kluk, začne být samostatnější, nebude se mu chtít ze školky a rodinu vymění za kamarády. Táta ale bude moct věnovat svá dopoledne zase Míšovi a obohatit ho svou troškou pravé chlapské zábavy. A co když ho nepřijmou? Tak bude mít táta každé dopoledne oba kluky, ti si pak k sobě vytvoří buď pozitivní nebo negativní vztah. Odpoledne budou trávit se mnou na písku, v mateřském centru, na různých koníčcích, které nebude lehké zkoordinovat. Adámka přijali a já měla co dělat, aby nezačaly pracovat hormony a já, která jsem nikdy nebyla zrovna citlivka, nepustila nějakou slzu. Tak on už Adámek půjde do školky. Dívala jsem se na Míšu do kočárku a nemohla uvěřit, že ten klučík, který byl ještě nedávno tak maličký jako Míša, najednou bude půl dne bez rodičů. Zaplavila mě nejistota. Má to tak být? „Já už chci chodit do školky.“ Tahle věta se od zápisu stala Adámkovo oblíbenou. O školce si čteme, vyprávíme… Budu muset opět trochu povolit mateřské pouto. Ještě že je tu Míša, konečně nepochybuji o správnosti rozhodnutí mít dvě děti do tří let. Neumím si totiž představit, co bych najednou celé dny dělala. Ano, mám časově náročnou práci, ale už jsem si tak zvykla dělat všechno za běhu a k tomu organizovat celou rodinu, že si neumím představit být najednou v klidu.

 

Třetí měsíc také přinesl tříměsíční prohlídku spojenou s dvojitým očkováním, začali jsme chodit na cvičení miminek a pokusili se o nějaký režim. Ale o tom zase příště..

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo