Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Člověk je tak starý, na kolik se cítí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eli   
Neděle, 09 Květen 2010 21:33

ananasPětatřicítka mi zaklepala na dveře. Pro někoho je to stále mládí, někdo už stříhá metr na důchod. A já prostě nemůžu uvěřit, že ten život tak rychle letí.

 

 

Docela živě si vzpomínám, jak jsem se těšila na svou první občanku a pak na osmnáctiny, kdy jsem měla pocit, že už budu konečně dospělá a budu si moct dělat, co chci. Pravda byla taková, že jsem šla na Vysokou a pořád jsem se ráda vracela k rodičům, i když jsem to nerada přiznávala. Spolužačky si poměrně brzy pořizovaly děti, ale já chtěla počkat. Rodila jsem poměrně pozdě, ve 27 letech, což už v roce 2002 nebylo zas tak nenormální, přesto jsem byla jednou z těch starších prvorodiček. Nedávno mi na srazu spolužáků ze základky prozradila bývalá spolužačka sladké tajemství – bude babičkou. Sama měla dítě v 18 letech no a dcerka začala také velmi brzo. Ve 35 letech babičkou? Možná v minulých dobách, ale dnes? Dnes nejsou výjimkou 35 leté prvorodičky. Tohle sladké tajemství mě ale přivedlo ke vzpomínání.

 

Prohlížela jsem fotoalba a koukala se na jednou blonďatou, podruhé tmavovlasou, štíhlejší i oplácanější, těhotnou, ale pořád vysmátou dívku/ženu. Mladá a sympatická, řekla bych o sobě. Podívala jsem se do zrcadla, kde se na mě šklebily první vrásky. Kdy se to stalo? Vůbec si nevzpomínám. Stále si totiž připadám jako ta 18 – letá holka, co vylítla z rodného hnízda objevovat svět. Nějak jsem si ani nestihla uvědomit, že stárnu. Ano, muselo to začít někdy před deseti lety. Tehdy mě poprvé pozdravilo na ulici zhruba desetileté cizí dítě „Dobrý den“ a řidiči autobusů se přestali plést a místo „Ahoj“ zvolili „Dobrý den“. Tak před pěti lety mě začala uctivě zdravit i 15 letá mládež. Přiznám se, že dodnes netuším, zda odpovídat „Ahoj“ nebo také „Dobrý den“. Když zvolím druhou variantu, omladina najednou „povyroste“, jako bych ji povýšila do dospělého stavu.

 

Život hrozně utíká. Nedávno jsem nosila Anežku pod srdcem, probděla noci s uplakaným miminkem, utírala slzičky po první návštěvě školky, ujídala bonbony z kornoutu do školy a dnes už jsem ta máma, co ji nechápe a nerozumí jí, když jí nechci povolit boty na podpatku a mobil. Najednou už má s kamarádkami svůj svět, své hry, už mě netahá do pokojíčku, abych si s ní pohrála. Pamatuji si, jak mě to otravovalo a dnes bych to ráda vrátila.

 

Připadám si stále mladá, přesto na mě lékaři výhružně zdvihají prst, že další těhotenství už bude rizikové, prostě už budu spadat do té skupiny těhulek, které by už nemusely mít zdravé dítě. Vše podle tabulek. Je jedno, že se cítím na dvacet, mé tělo už pomalu reziví a musím se tomu přizpůsobit. Občas se hledám. Jsem mladá nebo stará? Já bych řekla, že mám mladou duši ve stárnoucím těle a snad mi to vydrží hodně dlouho.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo