Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Sex po porodu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Maruška   
Neděle, 09 Květen 2010 21:31

 antikoncepce

Dnes jste odpovídali na otázku od Marušky. Moje otázka je trochu choulostivá, ale snad se ji nebudete stydět řešit anonymně na internetu. Od porodu nemám příliš chuť na sex a vlastně ani čas. Je to už dva roky a s manželem máme intimnosti tak jednou za týden. A jak často vy? Upraví se to třeba ještě po pár letech nebo to bude ještě horší?

 

 

Rita: My máme první dítko, je mu teprve půl roku a až teď jsme najeli na sexuální život. Ale není to ono, kolikrát se musím překonávat. Manžel to vyžaduje třikrát týdně a já mám chuť tak jednou, tak také doufám, že se to upraví.

 

Kiri: Po prvním dítěti jsme spolu začali spát až po roce. prostě nebyla chuť, nebyl čas… Špatně se nám navazovalo, kde jsme přestali, ale po dvou měsících se to upravilo a také to bylo tak 4x do měsíce. Stačilo nám to. Ovšem po druhém dítěti jsem měla takovou chuť, že jsme už po šestinedělí měli sex obden. Jen bylo složitější zařídit, aby obě děti spaly a neslyšeli nás.

 

Ajda: Tak já měla zákaz od doktora, po porodu jsem byla hodně potrhaná, takže mi povolili milování až po půl roce, ale stejně mě to bolelo, takže jsem musela ještě počkat až rok po porodu, jít na plastiku no a k sexu vlastně došlo až po 18 měsících od porodu… Ale řešili jsme to alternativně a oba jsme byli spokojení.

 

Míla: Já už mám holky velké a ze zkušenosti můžu říct toto. Po porodu se nám sexuální život dával dohromady šest let. Holky mám dva roky od sebe, takže jsme se museli oba pěkně otáčet a nebyl na nic čas. Jakmile ale holky povyrostly, bylo míň starostí – nemusela jsem třeba vařit, ubylo prádla, pořídili jsme si také spotřebiče, které nám ulehčily život… No a najednou se to v nás zase probudilo. Dnes už to není taková ta vášeň, co byla na začátku, ale je hezké, že víme, co se nám líbí a dokážeme si vyhovět, přitom se nebráníme sem tam experimentům no a když vyrazíme na dovolenou, to je jako se vrátit o dvacet let zpětJ. Nesleduju to, ale vychází mi to cca 2x až 3x za týden, zkrátka když je chuť. Takže si nelamte hlavu a nechte tomu volný průběh, případně si promluvte, jestli i jemu to tak vyhovuje a pokud ano, je vše v pořádku. Nejhorší, co můžete udělat, je nutit se k něčemu, protože kamarádka to má 3x týdně a sousedka dokonce 4x….

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Heleny: Už od chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem byla rozhodnutá kojit co nejdéle. Kojím už dva roky a ráda bych pokračovala do tří let. Dcerka kojím už jen ráno a večer jako takový doplněk ke snídani a večeři. Obě si to užíváme. Jenže babičky a celé široké okolí se na mě dívá divně, jakoby to bylo něco úchylného, že mi už mluvící a chodící dítě dumlá prso. Jak dlouho jste kojily vy? A jak to bralo okolí?

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo