Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Batole a miminko PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 09 Květen 2010 21:22

Nebýt babičky a táty, asi bych už hledala ubytování v Bohnicích. Zvládnout divoké batole a malé miminko, dá někdy pořádně zabrat a nervy mi ujíždí skoro každý den. Jsou ale chvilky, které za to stojí a kdybych se mohla rozhodnout znovu, neměnila bych. Jak se dá zvládnout dvou a půl letý kluk a miminko? A jak se k sobě chovají?

 

 

Adámek se na brášku těšil, mazal mi bříško olejem proti striím a přitom mu vyprávěl o tom, že má v pokojíčku hračky a že by si i od něj přál dárek. Připravovali jsme ho na to, že se bude muset dělit, že na něj nebude tolik času a že až se bráška narodí, bude dlouho tak maličký, že si s ním nebude moct hrát. Zato ho ale bude moct vozit v kočárku a na oplátku se i on bude vozit na skejtíku za kočárkem. V den kdy přišel Míša na svět, jsem byla s Adámkem, dokud to šlo a vyprávěla mu, že už se bráška chystá ven a druhý den už ho uvidí.

 

A tak se i stalo, druhý den Adámek přišel do porodnice, dal bráškovi pusu a zaobíral se dárkem, který mu bráška „přinesl“. Celých šest neděl jakoby Adámek věděl, že je Míša křehké malé miminko a podle toho se k němu choval, pusinkoval ho, až od něj bráška chytnul rýmu, hladil ho a chtěl ho stále chovat. Hodně času trávil u babičky nebo s tátou. Na konci šestinedělí vyrazili na dovolenou do Egypta, aby měl Adík také svůj prostor a já abych se já s Míšou konečně sladila a zjistila, jaký má denní rytmus.

 

Když se vrátili z dovolené, pokusila jsem se najet do starých kolejí, chodili jsme na procházky, do cukrárny, mateřského centra i Zoo. Jednou týdně vzal také táta Adámka na plavání. Kolem druhého měsíce se to všechno zvrtlo. Zatímco Míša začal být opravdu hodné a klidné miminko, Adík si začal vydobývat pozornost. Venku bije děti a dovolí si i na Míšu. rád přes něj přelézá tak, aby ho alespoň lehce šťouchnul nohou do hlavičky, tahá ho za roce, když ho nesu, tahá mu za nohy, sundavá mu bačkorky... Také je úzkostlivý, ukňouraný a dělá naschvály. Jeden z jeho typických je s oblékáním. Sám se za vydaného vztekání oblékne, ale když už jsme nachystaní ven, svlékne se a vztekané oblékání začíná znovu.

 

Asi bych nebyla normální, kdyby mi neujely nervy. Byly dny, kdy Adík odcházel ven s opuchlýma očima od pláče, já s vykřičenými hlasivkami a Míša rudý, od řevu, protože ho půl hodina v kočárku nebavila. Večer co večer jsme se ale o tom snažili mluvit, Adík mi řekl, že mu vadí, že na něj řvu a já mu na oplátku řekla, že mě zase vadí, když se vzteká a neposlouchá. A tak se to začalo pomalu zlepšovat. Jen občas, tak jednou za dva dyn, dostane Adík opravdu hloupý nápad. Třeba vběhne do silnice nebo dá Míšovi polštář na hlavu. Ale to už je o postřehu a reflexech, které musí mít každá máma vycvičené. Na zadek dostane jen v opravdu nebezpečných situacích, jinak se o všem snažíme mluvit. I když je to někdy opravdu těžké, mám stále na paměti, že je Adámek malé dítě, které ještě spoustu věcí nechápe a musí se nějak srovnat s těžkou situací, jakou dělení o rodiče, které měl 2 a půl roku jen pro sebe, bezesporu je.

 

A jak se vaše děti srovnávaly s druhým či třetím dítětem v rodině?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo