Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Druhý měsíc s Míšou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 04 Květen 2010 05:58

Sotva pominulo šestinedělí, přišel strašák všech kojících maminek – zánět prsu spojený s ragádou. Chtěla jsem přestat kojit, ale vydržela jsem, i když jsem někdy bolestí brečela. Míša se po druhém měsíci uklidnil a stalo se z něj zlaté miminko.

 

 

Zánět prsu nejčastěji postihuje ženy v šestinedělí. To jsem se dočetla v chytré knize. No a mě zastihl těsně po něm. Začalo to nevinně. Jednoho rána jsem se probudila a v levém prsu jsem měla červená ložiska, která nebolela. Ucpané mlékovody… Míša je naštěstí zvládl sám vysát a do dvou dnů bylo po problému. Jenže pak se mlékovody ucpaly i v pravém prsu a to tak, že je Míša uvolnit nedokázal. Mléko z prsa jen lehce kapalo, ale ven se ho dostalo jen málo, Míša se u kojení vztekal, tahal, až mi udělal ragádu přes celou bradavku. Tudy se přes veškerou opatrnost dostala do prsa infekce a s ní zánět s horečkou. Byla jsem poučena knížkou, že zánět se léčí antibiotiky a doma ho rozhodně nezvládnu, přesto jsem to zkusila. Adámka jsme odvezli k babičce, naordinovala jsem si paralen a zalezla jsem pod deku. Druhý den to bylo lepší, ale další jsem už zase při kojení bolestí nadávala. Kdybych ji měla k něčemu přirovnat, bylo to jakoby mi Míša při kojení tahal z prsa žiletky.  Po 14 dnech, kdy jsem zkoušela kojit přes kloboučky, kojit jen z levého prsa a pravé odsávat, dávat různé zábaly a podobně, jsem to vzdala a na gynekologické prohlídce po šestinedělí, jsem si nechala napsat antibiotika společně s kapkami, které uvolňovaly mléko. Zabralo to, ale vrásky mi pořád dělala nehojící se ragáda. Vyzkoušela jsem všechny masti i jen odstříkané mléko. Nezabíralo nic. Až jednoho dne se začala rána zacelovat sama. Ale už nikdy ne úplně. Zůstal malý stroupek jako špendlíková hlavička, který občas zabolí, ale oproti velké bolesti při zánětu s ragádou, je to zanedbatelné. Teď se o tom píše dobře, ale stejně jako většina maminek jsem to chtěla vzdát. Vždyť Adík také vyrostl na umělém mléku.

 

I Míša měl za sebou prohlídku v šestinedělí, která ukázala, že krásně prospívá a bude z něj stále takový cvalík jako po porodu. Náš nový pediatr mi vymluvil očkování proti rotavirům a naopak doporučil již hrazené očkování proti pneumokokovi. To nás ale čeká až na tříměsíční prohlídce, kam se dostavíme i s Adámkem, aby dostal očkování proti meningokokovi.

 

Druhý měsíc přinesl hned několik úžasných změn. Míša se konečně naučil usínat ve své postýlce, takže už jsme měla volnější večery a nemusela se plížit z postele, abych doma něco udělala a také přestal vyžadovat tolik pozornosti. Naučil se hrát si pod hrazdičkou než se nasnídáme a prospal už delší procházky v kočárku. Naopak Adámek se stal trochu otrlejší a začal brášku různě pošťuchovat a zkoušet, co všechno může. Ale o tom zase příště.

 

Prošly jste si zánětem prsu? A jak jste ho zvládly?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo