For Babies
Třínásobná vražedkyně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 11:40

Na podzim minulého roku se polemizovalo o tom, zda nárazové snížení porodného nevyvolá na přelomu roku 2007/2008 masivní nárůst žádostí o umělé vyvolání porodu. Nakonec se ale ukázalo, že matky mají všech pět pohromadě, a to je podstatnější, než mít svých pět pohromadě na účtu. Některé matky však dětem brání se narodit, i na něm pobývat. Svazují jim život ať už pomyslně, či fyzicky, jako v případě malého Honzíka, který byl třetí na řadě…

Chlapi prý k smrti neradi nakupují. Možná je to tak. Každopádně potkávám stále více tatínků s klokánky, ze kterých vykukují nožky batolat, také se dnes mnohem více tatínků ocitá z mnoha důvodů na otcovské dovolené. Přesto na pískovišti mezi bábovičkami jsou ještě jakýmsi exotickým doprovodem vlastních potomků. Že se o své děti umí postarat, a že otcovská láska v mnoha ohledech může předčit opičí lásku mateřskou, dokazuje i tatínek, kterému jeho partnerka syna zabila.

Mladý táta z Tábora měl před sebou loni těžký úkol. Prokázat, že se matka o dítě nestará a on tak smí převzít péči o syna do vlastních rukou. Matka, která dítě porodí, je logicky nejvyšší substancí a tatínek jakýmsi trubcem, což v případě korupce má pro matku své jisté výhody, tentokrát však soud rozhodl svěřit výhradní péči o syna otci. Nepodplatitelná soudní moc však nebyla dostatečně prozíravá, přestože matku neshledala vhodnou pro výchovu dítěte, nedostatečně prověřila psychický stav ženy i okolnosti, které byly spojené s jejími prvními mateřstvími a přiklepla matce volné víkendy v bláhovém domnění, že dítě k matce patří, alespoň částečně.

Už při první příležitosti vzala matka spravedlnost do vlastních rukou a toho času již půjčeného Honzíka unesla a připsala na seznam svých dětských obětí, vlastních dětí. Honzík měl od maminky ještě dva brášky, které nepoznal. Sourozenci totiž zemřeli v kojeneckém věku za podivných, ovšem nevyšetřovaných okolností. Jeden chlapeček se udusil zvratky, bráška peřinkou. Na pětiletého Honzíka si počíhala u víkendu u maminky ostrá smrt. Teď už možná tři dušičky hledají novou maminku, která jim dá poznat, co je to mateřská láska. Ale ouha třínásobná vražedkyně ještě žije!