Nevěrný manžel 15 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zara   
Neděle, 25 Duben 2010 20:51

Blížily se Vánoce, které jsme měli poprvé strávit ve třech. Těšila jsem se jako malé dítě. Rodinou idylku a sen o šťastné rodině, ale manžel zbořil jako domeček z karet.

 

K obědu byly boloňské špagety, v tom napětí jsem nedokázala uvařit nic jiného. Honza se tvářil překvapeně, snad čekal něco slavnostního, ale mě to bylo jedno. Nikolku si hodinu před schůzkou odvezla babička, abychom měli klid. A tak jsem se beze slova najedli, pohledy nám uhýbaly a těkali jinam. Honza ticho prolomil. Zeptal se na Nikolku a takhle jsme bezduše hovořili asi půl hodiny. Nikdo nechtěl nakousnout to, proč jsme s sešli. Co se stalo? Vždycky jsme spolu uměli mluvit o všem, ale najednou to nešlo. Musela jsem začít.

 

„Můžeš se vrátit, ale nebude to tak, jako to bylo.“ Na Honzovi byla vidět úleva. Už už mě chtěl obejmout, ale odstrčila jsem ho. „Napsala jsem ti pravidla, podle kterých teď budeme fungovat. Pokud s nimi nebudeš souhlasit, podepíšu ti rozvodový papíry. Ty pravidla budou platit do dovolený a po dovolený se ukáže co a jak. Hlavně nechci, aby nějak trpěla Nikolka, myslím, že kvůli tobě si užila dost a já ti nikdy nezapomenu, že místo abych si užívala voňavé miminko, musela jsem řešit takový hnus. Ten papír si vem a běž, zítra buď přijď zpět s kufry nebo s rozvodovými papíry. A nezkoušej smlouvat.“ Ukončila jsem a nedala mu prostor k diskuzi. „A teď už běž, za chvíli přijde Nikolka a chci mít klid.“

 

Honza se začetl do papíru a beze slova odešel. Co jsem mu určila za pravidla? Jednoduchá. Bude spát v obýváku, žádný sex, bude se alespoň 3 hodiny denně věnovat Nikolce a účastnit se rodinných výletů a oslav. Pokud mu přijdu na další nevěru, znamená to okamžitý konec. Ještě jsem tam vypsala výdaje, na kterých se bude podílet  práce v domácnosti, které bude mít na starosti. K tomu ještě pár drobností.

 

Ten den se mi neskutečně ulevilo. Vzala jsem Nikolku a dlouhou procházku a večer usnula s ní. Druhý den mě čekalo Honzovo rozhodnutí.

 

Předchozí díl seriálu si přečtěte tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1988:nevrny-manel-14&catid=114:maminky&Itemid=319

 

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo