Digitální cigareta s jahodami PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Mašová   
Neděle, 13 Duben 2008 11:56

...je k dostání už i u nás.

Číňané před časem uvedli na trh elektronické cigarety, které chutnají po jahodách a neprodukují jedovatý dým. Jak to? Jednoduše...

Žádný dehet

Elektronická „cigareta“ vypadá tak trochu jako plastová tyčinka. Když kuřák dostane chuť na svoji obvyklou porci nikotinu, vsune do cigarety ampuli, která obsahuje nikotin a aromatické látky. Potáhne, v cigaretě se pomocí mikroprocesoru sepne obvod a hotovo. Může se inhalovat. Bez jedovatých příměsí, které vznikají při spalování běžných cigaret - jako je třeba dehet.

Fajnšmekři, kteří by se mohli bránit, že se nová cigareta „nezapaluje“ a tudíž ani nehoří a vůbec, si v tomhle ohledu stěžovat opravdu nemusejí. Z plastové legrácky jde pro zvýšení kuřáckého požitku nezapáchající a neškodlivá chladná pára – téměř jako kouř. Ale nenačichnou od něj šaty či vlasy kuřáka ani ostatních lidí, kteří s ním sdílejí tentýž prostor.

Klidně si zapalte!

Cena téhle cigaretky se pohybuje od 60 dolarů za soupravu, tedy asi 1000 korun, přičemž v nabídce jsou nejenom cigaretové soupravy, ale také doutníky či dýmky. Zapřísáhlým kuřákům se tato náhražka možná bude zdát trochu „mimo mísu“ - cigareta je přece cigareta. Jenomže čas již nazrál. Na kuřáky dnes už spousta lidí kouká jako na nebezpečná zvířátka. Které navíc obtěžují a ohrožují zdraví ostatních. Co vy na to?