For Babies
Podruhé na IVF XI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 22 Duben 2010 05:08

lenka_tomik2Čekáme dvojčata 

V úterý dopoledne, jsme odvezli Tomáška k babičce a jeli na 4D ultrazvuk. Pan doktor byl opravdu sympatický a příjemný. Měla jsem na 5. měsíc už docela velké bříško a když jsem si lehla, neviděla jsem na spodní část těla. Po malém trapasu, kde mi lékař podal papírový ubrousek, abych si ho zastrčila za kalhoty, kvůli možnému umazání gelem, a já si ho zandala pod kalhoty celý, jsme mohli začít. 

 

Všichni z rodiny nám přáli páreček, některé kamarádky mi s úsměvem na rtech, přály dvě holčičky a já tak nějak doufala, že to budou kluci. Mateřský instinkt se nakonec potvrdil a my zjistili, že čekáme dva kluky! Mám z nich obrovskou radost, protože se více cítím na y kluky než na holčičky. Tom sice podotkl, že jedna holčička tam být mohla, ale za dva kluky má radost. Konečně můžu nakupovat věcičky v klučičích barvách. Něco už sice mám, ale nakupovala jsem hlavně neutrální oblečky.

 

Ačkoliv jsem teprve v 17. týdnu těhotenství, kluci dle ultrazvuku odpovídají na 18 týden. Větší má 229 g a je zdravý a ten menší má 212 g a bohužel má rozšířené pánvičky. Podle doktora je to asi genetické, protože náš Tomášek, přestože mi v těhotenství nic takového nezjistili, se s tím také narodil. A co to znamená? Jelikož má rozšířené pánvičky, močové vývody jsou malou oklikou, může se mu tak vracet moč a jsou možné infekce. S Tomíkem kvůli tomu chodíme každé 3 měsíce na kontrolu moči, ale zatím bylo vždy vše v pořádku. Musí se také hlídat horečky bez příznaků jiné nemoci, pokud by při čurání plakal, nebo byl nevrlý… Pokud by měl nějakou infekci, přeléčili by ho antibiotiky.

 

Doktor mi vytiskl foto s pánvičkami, přidal zprávu pro mou gynekoložku, samozřejmě přidal videozáznam a fotečky. Byl to krásný zážitek vidět, jak si kluci cumlají prsty, škrábou se na nose, tancují, koukají na nás…Ten větší je trochu divoch, šil s sebou tak, že měl doktor problém ho zachytit, menší je zase stydlín, nechtěl se nám pořádně ukázat, schovával si obličej a ukazoval nám zádíčka. Uvidíme, jestli jim to vydrží i po porodu. V westerne jsme zaplatili 1000 korun a vyrazili pro Tomíka.

 

Jak prožívá těhotenství Lenky její dvou a půl letý syn? A jaká ji čekají vyšetření kvůli vadným pánvičkám?

 

Předchozí díl seriálu si můžete přečíst tady:

http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1971:podruhe-na-ivf-x&catid=107:dvojata&Itemid=311

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo