Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
První láska PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiřina   
Středa, 21 Duben 2010 06:02

valenty_srdceSotva se za mou 16-letou dcerou zaklaply dveře a ona vyrazila na své první opravdové velké rande („Mami, to předtím byly takový ucha, to Mirek je opravdu muž s velkým M, prostě vím, že je to ten pravý), začala jsem vzpomínat. Taky jsem si myslela, že je to ten pravý, ale nakonec to nedopadlo. A jaké byly vaše první lásky? Vzpomínáte na ně někdy?

 

 

Měla jsem tenkrát 18 let a jak to v té době chodilo, byla jsem stále ještě nepolíbená. Krásy jsem moc nepobrala, obličej kulatý, tuctový, vlasy na kterých nic nedrželo a tak měly takový nijak střih, prsa si hrála na schovávanou, zato zadek se schovat nedal. A tak nebylo divu, že se za mnou kluci otáčeli tak maximálně když se chtěli pobavit na můj účet a zájem měli jen když potřebovali poradit s úkolem do školy. No a v té době jsem šla kamarádce na závěrečnou tanečních. Bez partnera se mi tam moc nechtělo, ale říkala jsem si, že se zase pobavím.

 

Chyba lávky. Kamarádka byla obletována příbuznými a jejím chlapcem a já se nudila a ucucávala colu. Když to viděla, poslala pro mě alespoň ze slušnosti bratrance a tak jsem si střihla jeden taneček. Z dlouhé chvíle jsem se pak podívala na balkon a tam stál. Urostlý, tmavovlasý, s pronikavýma hnědýma očima. Muž mých snů… Nemohla jsem z něj spustit oči, ale taky jsem si nemohla nevšimnout krásné blondýny, která ho obletovala. „Ach jo“, povzdechla jsem si a protože se čas nachýlil, vyrazila jsem na poslední autobus domů.

 

Čas plynul, uběhly dva měsíce, courala jsem se do školy, když v tom jsem viděla holku z naší třídy, jak se hádá se svým přítelem, skoro ji už uhodil a tak jsem zasáhla. Jana mi pak poděkoval a daly jsme se do řeči o klucích. Zjistily jsme, že toho mého „osudového“ zná a nabídla se, že nás seznámí. Moc jsem jí nevěřila. Jana byla taková ta namyšlená nána vlivných a bohatých rodičů. Ale od dva dny později už byla schůzka sjednána.

 

Vidím to jako dnes, klepající se rukou jsem se snažila namalovat řasy, které se pořád lepily. Vlasy pořád nedržely a co na sebe? Příprava trvala půl dne, máma se radši na nic neptala, jen se usmívala. Nechtěla jsem vypadat zmalovaně, ale pořád jsem nemohla najít tu správnou míru nalíčení. A pak jsem vplula do sjednané restaurace, kde seděl ON, Jana a ještě další 4 jejich kamarádi. Seznámila nás a pak nic, pokračovali v hovoru o plánované lyžovačce v Krkonoších. Mlčela jsem. Pak se bavili o tom, že by zase mohli vyrazit do toho podniku v Praze. Opět jsem mlčela, protože jsem ho neznala. Zkrátka hodinu jsem neměla co říct. A pak mě vysvobodil, už ani nevím, na co se mě zeptal, ale zapovídali jsme se spolu tak, že jsme už s nikým jiným další tři hodiny nemluvili. Doprovodil mě domů a políbil. Vznášela jsem se na růžovém obláčku. Láska nám vydržela půl roku. Pak jsem šla na školu a nějak jsme se odcizili. Nikdy ale nezapomenu na to napětí, než přišel k nám. Na to, jak jsem ráno nemohla dospat a v noci usnout. Na mravenčení v břiše. Na sladkou chuť polibků a první milovní na rozkvetlé louce.. Byl prostě první.

 

Až později jsem se dozvěděla, že seznámení Honzou mělo být povedený vtip, jenže když jsme se dali do řeči, najednou zjistil, že jsem fajn a nedokázal mi něco takového udělat. Vztah s mým manželem nebyl tak romantický, ale byl a je opravdový. Neumím si představit s Honzou řešit rodinu, děti, finance, prát mu trenky, to k první lásce prostě nepatří, ale k té opravdové už ano.

 

Čas se nachýlil a co chvíli vykukuji z okna. Políbí se nebo ne? Klíče v zámku. „Mami ten je casnej.“ Vydechne dcera hned za dveřmi. Jdu vyzvídat…
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo