Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Co nekupovat do výbavy? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 20 Duben 2010 06:07

vybavaJsem ve 20 týdnu těhotenství a nakupuji výbavu. Protože čekám první dítě, nějak se nemůžu zorientovat. Všude mi nabízí milion věcí, bez kterých se určitě neobejdu – chůvičku, monitor dechu, váhu, kyblík na koupání… Proto bych ráda věděla, co se koupili na miminko zbytečně, abych se tomu také vyvarovala. Děkuji za odpovědi. Dotaz. nám napsala Alena. A tady jsou Vaše odpovědi.

 

 

Marcela: Já koupila přebalovaní pult s vaničkou, ale dnes už bych to neudělala. Měla jsem vše v obýváku, ale nosit tam lavor s vodou, pak to zase vypouštět a vylít. K tomu mi docela vadilo, že jakmile jsem vykoupala, musela jsem přebalovák na vaničku zavřít a zkuste přitom držet kluzkého dost živého kojence. Navíc mě brzy z nošení vody bolela záda. Po 4 měsících jsem přešla do klasické vany, na dno jsem dala protiskluzovou podložku, na to lehátko pro mimi a bylo. Malá začala brzy sedět, takže tam pak i sama seděla a neumím si představit, jak by dopadl obývák po jejích cákancích. Přebalovák byl dobrý, ale dnes vím, že stačí dát přebalovaní podložku kamkoliv, třeba na pračku, postel, pohovku a poslouží úplně stejně.

 

Eva: Já koupila zbytečně odsávačku mléka. Měla jsem potíže s kojením a v porodnici mi poradili, ať odsávám, abych co nejvíce stimulovala tvorbu. Jiříček totiž sál málo a dost spal. Jenže ta odsávačka, kterou jsem si koupila na doporučení prodavačky v těhotenství, byla na houby, takže jsem ji musela prodat pod cenou a koupit tu, která mi seděla v porodnici.

 

Klára: Dneska už bych nekoupila kombinovaný kočárek. Koupila jsem krásný za víc než 2 tisíc a už hluboká verze mi nevyhovovala v terénu, takže sporťák jsme nevyužili vůbec a po půl roce koupili rovnou golfky. U druhého dítka už jsme zvolila kombinaci – hluboký kočárek z druhé ruky a nové golfky. Celé mě to vyšlo na 5000 Kč a jsem spokojená.

 

Rada ode mě: Protože se mladší syn narodil malinký, používal nejmenší velikost plen až do 3 měsíců. Jenže já si jich koupila málo a ještě v šestinedělí jsem honila nějaké akce. Pro druhého jsem proto nakoupila 8 balíků nejmenších plen a nepočítala jsem s tím, že ještě 4 další dostaneme od přátel. 3 balíky mi zůstaly doma. Proto radím koupit v nejmenší velikosti maximálně 300 plenek a s přáteli a příbuznými se domluvit, ať raději koupí větší velikost.

 

A jaké zbytečnosti na miminko, jste koupili vy? Poraďte v komentářích pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Danky. Nemám nějaký problém, nechci radu, spíš by mě zajímalo, jak to mají čtenářky s podobou dětí. Jsou spíš na tátu na mámu nebo úplně jiné? My máme holčičku podobnou tátovi a kluk se ještě rýsuje, ale vypadá to, že je podobný pradědovi, alespoň babičky to říkají. A jak je to u vás? Máte třeba s podobou nějakou zvláštnost?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo