Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak se zbavit dudlíku? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Adéla a maminky   
Úterý, 13 Duben 2010 21:55

5156511Simonka je šikovná holka, ve svých dvou letech už nepotřebuje pleny ani na noc, umí dobře mluvit a ve spoustě věcí už je před svými vrstevníky napřed. Jediné, co ještě nezvládla, je zbavit se dudlíku. Už jsme ho dali čertovi, ztratili na procházce, ale pokaždé jsme po týdnu vyměkli a vrátili jí ho. Byly to bezesné noci, mrzuté dny a nedalo se to vydržet. Simonka má dudlík jen na noční a odpolední spaní, ale poslední dobou se po něm začala ptát i přes den a občas si ho přinese, pokud ho zapomenu schovat. Máte nějaké triky, jak na dudlík? Dotaz poslala Adéla.

 

 

Ivana: My jsme dudlík odnaučovali postupně, nejdřív ho neměla přes den, pak na polední spaní, až jsme došli k tomu večernímu. Dělali jsme to tak, že jsme se malou snažil zabavit jinak, aby na to nemyslela. Hladila jsem ji, četla pohádky, dokud neusnula a bylo.

 

Jana: Ondra se taky nechtěl dudlíka vzdát, tak jsme dělali dlouhé výlety a zrušili polední spaní. Večer byl tak unavený, že usnul a na dudlíka si ani nevzpomněl.

 

Alena: Nám pomohl dárek. Vyprávěli jsme pohádku o hodné víle, která když nechá dudlík pod polštářem, něco mu za to nadělí. Sice se na to netvářil, ale jeden večer mi říká: „Mami, tak já ho dám pod polštář.“ No a já mu ho sebrala a ráno našel u postele vysněné auto. Takový dudlík už se ale nesmí objevit, je to přeci kouzlo…

 

Jindra: My jsme dudlík stříhali. Nejdřív jen špičičku, po třech dnech zase kousek atd. Už jen nastřihnutý dudlík se špatně dudlal a když ho chyběla čtvrtina, už to Nikču přestalo bavit a vyplivla ho napořád.

 

Jaké triky na dudlík máte vy? Poraďte v komentářích pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Mirky. Jsem ve 20 týdnu těhotenství a nakupuji výbavu. Protože čekám první dítě, nějak se nemůžu zorientovat. Všude mi nabízí milion věcí, bez kterých se určitě neobejdu – chůvičku, monitor dechu, váhu, kyblík na koupání… Proto bych ráda věděla, co se koupili na miminko zbytečně, abych se tomu také vyvarovala. Děkuji za odpovědi.

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo