Kontrolujete partnerovi mobil? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 12 Duben 2010 20:54

5154470Sms nebo mail, moderní metoda komunikace, ovšem také pomocník všech nevěrníků. V tichosti si jejich pomocí můžou domluvit rande... Slavn věta „zatloukat, zatloukat, zatloukat“, se kvůli nim dá jen těžko uskutečnit, spíše jen „mazat, mazat, mazat“, aby se na to nepřišlo... Koukli jste se někdy svému partnerovi do mobilu nebo mailu? A našli jste něco? Stydíte se za to?

 

Podle britského průzkumu 77% lidí ve věku 25-34 let, někdy vlezlo do soukromí svého partnera. Důvod byl vždy stejný – přesvědčit se, zda není nevěrný. Řada z nich to navíc dělá pravidelně. A nejde jen o mobily nebo počítač, ženy k tomu např. Ještě prohledávají kapsy a muži pro změnu čtou tajné deníčky svých partnerek. A jak jste na tom vy?

 

„Manželovi jsem do mobilu vlezla jednou.“ Vypráví Aneta. „Byla to zvědavost. Prostě si jednou zapomněl doma mobil, když jel do práce a mě to tak napadlo. Ani jsem si nemyslela, že by mi mohl být nějak nevěrný, jen jsem se chtěla podívat, co si tak s chlapama může psát. Bohužel jsem ale narazila i na smsky s nějakou ženou, kterou měl uloženou jako Marek, asi kdyby mu sms zapípala v mé blízkozti. V smskách se oslovovali miláčku a domlouvali si schůzku. Opsala jsem si číslo a večer na manžela uhodila. Nejdřív byl naštvaný, že se mu hrabu v mobilu a nevěřím mu, ale pak se začal omlouvat, že s tou ženou nic nebylo, že se akorát seznámili v hospodě a teď si psali. To samé mi potvrdila i ona žena, které jsem okamžitě volala. Ani nevěděla, že má můj muž dvě malé děti a ženu. Odpustila jsem, ale čas od času se do mobilu manželovi stejně podívám, zrovna tak do kapes, když přijde z nějaké pánské jízdy. Zkrátka se držím hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ a nestydím se. Kdyby manžel chtěl, dovolím mu podívat se ke mně do telefonu i mailu, nemám co skrývat.“ Uzavírá Aneta.

 

Občasná kontrola možná nezaškodí, ale nesmí se změnit v posedlost tak, jako to zažila Ivana. „Bývalý přítel byl chronický žárlivec. Stačilo mu, abych se šla osprchovat a už mi projel mobil. Když jsem otevírala mail, často mi stál za zády. Icq pro něj byla hotová pohroma a dokonce mi prohrabával kapsy i kabelku. Stačilo jen, že našel lísteček s nejasným vzkazem od kolegy – proberem to ve středu u oběda – který jsem si vlepila do diáře, a bylo zle. Co na tom, že kolega chtěl upřesnit před čtvrteční poradou, projekt? A když mi pak začal vyčítat, že v kabelce nosím lahvičku parfému a šminky, byl už to definitivní konec. I kvůli němu mě asi nikdy nenapadlo žádnému z mých budoucích partnerů prohledávat mobil nebo kapsy. Vím, jak to bylo nepříjemné mě a nebudu to dělat druhým.“

 

V některých rodinách si ale absolutně důvěřují. „S manželem máme už roky společný mail, kam nám chodí většina pošty. Máme i svůj soukromý, stejně jako děti, ale všichni známe svoje hesla. Co se týče mobilu, tak kdo je zrovna u něj, a nemusí to být jeho telefon, tak čte zprávu nahlas, případně to zvedne. Jsme spolu 15 let, děti máme odrostlé a nemáme důvod si nikdo v rodině nevěřit. Určitě každý máme svá tajemství, ale rozhodně před sebou nemusíme skrývat nic závažného. Ano, manželovi kapsy občas šacuju, to když peru, abychom zas nemuseli sušit výplatu.“ Směje se Blanka.

 

A co vy? Kontrolujete partnerovi soukromí? Přišli jste už někdy na něco?

Aktualizováno Pondělí, 12 Duben 2010 21:33