Podruhé na IVF X PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Čtvrtek, 08 Duben 2010 06:16

lenka_tomikČekáme dvojčata 

Začala jsem 17. týden těhotenství a mám docela nepříjemné bolesti zad v kříži. Asi to bude souviset s mou přibývající váhou, V 5. měsíci mám nahoře 10 kg a při mé výšce 159 cm, vážím 66 kg.. Vypadám jako malá kulička, vše mi jde do prsou, boků a hlavně bříška. Už nevypadám jako tlustá, ale jako těhotná. 

 

Vždy, když se mám zvednout, cítím tupou bolest, budu si muset koupit podpůrný pás. Bříško je totiž už pěkně velké a pronese se. Ještě stále vybíráme kočárek. Na trhu jich je hodně, ale vybrat ten správný, aby nám sloužil po dobu minimálně 2,5 let, je docela složité. Mám favorita, ale musíme si nejprve pár kočárků pořádně vyzkoušet.

 

Denně jsem přemýšlela nad tím, jestli jít na 4D ultrazvuk. Všude jsem slyšela, jak je to úžasné, a pak jsem jednoho dne potkala v mateřském centru známou, která má 3,5 letá dvojčátka a teď je v 5.měsíci těhotenství.  Děti má také z umělého oplodnění a nyní čeká chlapečka. Když jsme se dostali ke 4D ultrazvuku, řekla mi, že už je na něj objednaná prý i pro klid duše, doktor se alespoň podívá, zda je miminko v pořádku a řekne jí pohlaví. A to je asi to, co jsem chtěla nejvíce vědět, jestli jsou děti v pořádku a co vlastně čekáme. U jednoho dítěte se ještě zvědavost nechá kočírovat, ale u dvojčátek? To ne. Dala jsem si tedy nejkrásnější dárek ke 30. narozeninám a v 16. týdnu těhotenství nás objednala na 4D ultrazvuk. Manželovi Tomovi jsem to oznámila až po objednání, byl překvapený, ale oba jsme se těšili. Sestra mě objednala hned na další týden, zaskočila mě, že půjdeme tak brzy, ale prý je to u každé těhotné individuální a kdyby to nebylo to pravé, objedná nás na jindy.

 

Jak dopadne 4D ultrazvuk? Bude už Lenka vědět, jaké pohlaví budou mít její dvojvaječná dvojčata? To si přečtete zase příště.

 

Předchozí díl seriálu si můžete přečíst tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1937:ekame-dvojata-&catid=107:dvojata&Itemid=311

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Duben 2010 05:11
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo