For Babies
Café by Tretter's pro mámy s dětmi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 11:15
Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. V případě Michaela Trettera by se ale více hodilo přirovnání: Oliva nepadá daleko od skleničky. Více než devadesátiletá rodinná tradice přivedla mistra barmana k myšlence otevřít si v kulatém roce milénia nostalgicky laděný Tretter's New York Bar. Na Staroměstské náměstí v Praze tak dýchla záoceánská atmosféra a podnik se stal brzy jedním z nejlepších koktejlových barů ve městě. Jenže prostředí „báru, kde houstne dým,“ bývá bohužel zapovězené maminám, které jsou těhotné, kojí či mají sotva odrostlé caparty. A tak letos přišel Michael s nápadem podávat koktejly nealko i mléčné a oproti kofeinové kávě dát přednost osvědčené vitakávě, ovomaltině nebo meltě, a to ve zbrusu nové nekuřácké kavárně pro maminky s dětmi Café by Tretter's.

Michaeli, máte rodinu? Co vás vedlo k otevření vskutku jedinečného gastro podniku? MT: Ano mám tříletého syna Maxe. Otázka je, jestli je kavárna jedinečným gastro podnikem. V každém případě mne kavárenský provoz lákal, a pokračuji tak v rodinné tradici.

Den v Café by Tretter's začíná typicky snídaní…

Snídaje je společně se svačinou dnes velmi propagovaná, podle nutričních terapeutů by měla obsahovat 25 % denního příjmu tuků, cukrů a bílkovin. Co u vás maminy s ratolestmi snídají? MT: Pro maminky a nejen pro ně máme výběr ze sedmi druhů snídaňových menu. Překvapilo mne, nakolik se snídaně maminek shodují s jejich ratolestmi: tzn. krupicová kaše nebo pribináček. Ale rozhodně je nejvíce oblíbená Corny snídaně. (3 druhy Corn flakes s mlékem, vejce do skla, melta)

Po snídani je třeba umýt umazanou pusinku a společně s kamarády se zabavit… MT: Jako jediný provoz na patře Gourmet máme vlastní toaletu a byli jsme první a donedávna jediní, kdo měl dětský koutek.

Pocit milé domáckosti mohou jistě evokovat i domácí pomazánky na ovesném chlebu či chutná krupicová kašička. Kdo vám pomáhal se složením dětských menu? MT: Menu jsme skládali s managerem Lukášem Ziegelem a dbali jsme důsledně na poptávku.. Již při stavbě jsme se vyptávali známých, co jim chybí v podobných provozech.

Stolování a chuť ženy, matky je stejně pestré jako roztodivně barevná zelenina na talíři. Společné mají jedno, touží po čerstvosti a vůni…

Těhotné maminky a maminky po porodu si osvojily stravovací rituály, které se podstatně liší od skladby jídelníčku žen, jež dokojily a snaží se držet linii. Vy přesto všechny kategorie dokážete nakrmit ku spokojenosti, jak je to možné? MT: První inspirací bylo samozřejmě těhotenství mé ženy. Ale naším cílem bylo mít široké spektrum nabídky, abychom uspokojili opravdu každého. A to je zase stará rovnice poptávka – nabídka.

Po obědě prý pořádáte čajové orgie, kde podáváte neznámé nápoje. Mě osobně by jistě zlákal ajurvédský chaipur s indickým kořením a mlékem. Skutečně povzbuzuje? MT: Ano, rád vás pozvu na naše Čaje o páté, které jsou ale vtipně až od 18 hodin. Od šesti proto, že se v tuto hodinu mění atmosféra celé kavárny díky změně hudby a osvětlení, takže je tu celkově přívětivěji. Chaipur je úžasný nápoj, který opravdu povzbuzuje díky jedinečnému složení koření – skořice, zázvor, chilli – a který dokáže v zimních měsících neuvěřitelně člověka "nakopnout".

Michaeli, co by si návštěvnice Vaší kavárny rozhodně neměly nechat ujít…? MT: Rozhodně posezení v našich plážových koších - kterým důvěrně říkáme Rujána – a výhled z naší terasovité kavárny na spodní patra.

Nyní, když jsme nakoukli za dveře Vaší jedinečné kavárny, bych Vás ráda na oplátku pozvala do exkluzivního okénka Rodiny Celebrity v zástěře. Byl byste ochotný čtenářkám prozradit nějaký svůj oblíbený recept?

Když jsem pracoval v Itálii, tak jsem zřejmě našel své nejoblíbenější jídlo, i když nespadá zrovna do kategorie nejzdravější. Jsou to Curry Rigatoni

Připravíme si omáčku (česnek, burské oříšky, hořčice, smetana, kari, slanina), promícháme s uvařenými těstovinami, posypeme bazalkou a parmazánem.

Děkuji za rozhovor i receptík a přeji Vám mnoho úspěchů, gurmánských nápadů a spokojených stolovnic i stolovníčátek.