For Babies
Velikonoční tvoření PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 02 Duben 2010 07:14

 Na Velikonoce jistě budete s dětmi barvit vajíčka. Jak? A jakou výzdobu vám můžou pomoci vytvořit i ty nejmenší děti?

 

 

Výzdoba ze slaného těsta

 

Slané těsto se dá přirovnat k moduritu a lze z něj vytvořit prakticky cokoliv. Budete potřebovat 500 g hladké mouky, 250 g soli a 200 ml vody. Vše smícháme dohromady. Těsto by mělo být vláčné ale spíše tužší.  Pokud chcete docílit různých barev, přidejte potravinářské barvivo.

Pak už jen stačí trocha fantazie, děti můžou vykrajovat z těsta velikonočními formičkami, ty zručnější můžou zkusit upléci věneček… Ozdoby můžete propíchnout špejlí, aby se daly zavěsit na stužce, či je na rovnou na špejli napíchnout.

Hotové výrobky můžeme nechat uschnout na radiátoru nebo je dát na několik hodin do trouby a při 50 stupních nechat vysušit.

 

 

Vajíčkové tulipány

 

Pro větší děti je již vhodná vyfouknutá kraslice, pro ty menší je vhodnější umělé nebo „papírové“ vajíčko. Dále budete potřebovat špejli, zelený papír a barvičky.

 

Špejli vybarvíme na zeleno. Na zelený papír nakreslíme tulipánový tvar listu a ten pak na špejli přilepíme. Vajíčko vymalujeme a napíchneme na špejli (bude vypadat jako zavřený tulipán). Dekorace je vhodná na zapíchnutí do osení nebo do květináče.

 

Barvení vajíček

 

Vajíčka můžete uvařit v cibulových slupkách se 2 lžícemi octa a získat tak krásnou žlutohnědou barvu.

 

Pokud chcete zapojit i nejmenší děti, dejte jim do ruky fixy, na vejcích krásně drží a ty starší do motivu z fixů můžou ještě vyškrábat špendlíkem ornamenty.

 

Místo barev na vajíčka, poslouží i tempery nebo prstové barvičky. Hlavně aby barvení děti baviloJ

 

A pro ty méně odvážné maminky, které nechtějí po zdobení vajíček uklízet celý byt, jsou nejvhodnější různé samolepky a také razítka.

 

Příjemnou zábavu!

 

Napište nám i vaše tipy na velikonoční tvoření.