Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Máme doma černé díry PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka   
Středa, 31 Březen 2010 00:00

Černá díra se jednou za čas otevře a něco spolkne. Jednou je to jen malý papírek s poměrně nedůležitým vzkazem, jindy jsou to ale věci, které nutně potřebujete. Někdy po letech věci vrací, jindy zmizí nadobro. Také doma takovou máte?

 

Asi nejvíc jsem byla na černou díru naštvaná, když mi spolkla cenný kousek mého prádla, tedy krásnou černou podprsenku. Chodila jsem se na ni do výlohy sex shopu koukat měsíc, než jsem se odvážila vstoupit. Černá saténová podprsenka na první pohled obyčejná, hladká, dělala úžasný dekolt a zrovna byla ve slevě skoro za hubičku. Hned jsem ji začala nosit. Po týdnu jsem ji vyprala a uložila do šuplíku s prádlem. Po 14 dnech nastal zase její čas a podprsenka nikde. Bydlela jsem s přítelem v malém bytě sama, takže bylo vyloučené, že by si ji někdo třeba půjčil. Prohledala jsem všechno. Několikrát. Ale byla prostě pryč. Když jsme se po 5 letech stěhovali, vzpomněla jsem si na ni a čekala, že se objeví někde za skříní. Neobjevila. Zkrátka ji spolkla černá díra a mě dodnes vrtá hlavou, jak se může ztratit taková věc, jako podprsenka.

 

Další klasickou záhadou jsou klíče. Čas od času zmizí, pak se objeví. Naposledy mi zmizely klíče od sklepa. Dávám je jen do jediné zásuvky, není tedy možné, že by byly jinde. Navíc se ztratily v době, kdy jsem celý byt kompletně uklidila při velkém úklidu. Skříňka s klíči byla poslední na řadě a proto nebylo možné, že by klíče byly jinde, protože už bych je do ní přenesla. Ovšem při tom velkém úklidu jsem objevila náhradní klíče, které měla doma moje tchyně a které jí záhadně zmizely. Objevily se u nás doma v šuplíku, do kterého bych je nedala. Už týden přemýšlím, jestli jí to mám říct, aby to nevypadalo, že jsem jí je schválně vzala. Černá díra holt jedny klíče spolkla a druhé vyvrhla.

 

Další věc, která nám doma mizí ve velkém, je váleček na chlupy. Už jsme jich v Ikei nakoupila 10 a do každé místnosti dala jeden, plus ty zbylé do krabice s domácími potřebami, abychom je mohli kdykoliv použít. Máme totiž neuvěřitelně pelichavého psa. Po čtyřech měsících můžu konstatovat, že váleček už je jen jeden a uvažuji, že s ním budu i spát. Přitom manžel se dušuje, že používal jen ten, co je v ložnici a já vím, že jsem za tu dobu spotřebovala jen dva.

 

Ponožky, které polyká pračka, jsou už takový evergreen, ale nejvíc mě mrzí ty, o kterých vím, že jsem je tam zaručeně dávala obě, protože byly nové. Po každém praní a žehlení mi na dně škopku zůstanou minimálně dvě liché ponožky a já je takhle střádám půl roku, občas se totiž záhadně objeví. Pokud je vyhodím, tak se zákonem schválnosti ta druhá vždy někde objeví.

 

Také mi jednou zmizel lísteček s důležitým kódem. Jasně si pamatuji, že jsem ho schovala na místě, kam děti nedosáhnou no a když jsem potřebovala kód zadat do počítače, prostě nebyl.

 

Černá díra se bohužel nevyhýbá ani našemu nejmladšímu rodinnému členovi a přestože ještě ani nechodí, dovolí si mu sebrat dudlík. Během roka takto přišel o 3. Jeden z nich jsem našla na úplně nesmyslném místě – v botníku. Zbylé očekávám najít, až oslaví 18 narozeniny… Ještě že jsem jich nakoupila zásobu. I když…. Čekám, že až je budu zase potřebovat, někam se záhadně vypaří.

 

Dokud mizí jen věci, je to k vzteku, ale dá se to vždycky nějak vyřešit, jen doufám, že nám černá díra jednou nespolkne třeba děti. To by pak byla hotová pohroma.

Také máte doma černou díru? Která nejpodivnější věc vám zmizela?

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo