Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Kdy do velké postele? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 30 Březen 2010 00:00

rodina_skolaciNelinka spala do půl roka se mnou v ložnici. Pak se stěhovala do pokojíčku, kde se naučila spát, s jedním nočním kojením, celou noc sama. Teď je jí 18 měsíců a já přemýšlím, že je čas na velkou postýlku. Myslela jsem, že bychom ji pořídili ke druhým narozeninám, ale Nelinka už pomalu ze své první postýlky vyrůstá a někdy zkouší i vylézt ven, tak se bojím, aby si nezpůsobila úraz .

Kdy jste dávali děti do velké postele vy? A jak jste je na ni naučili? Utíkaly vám z ní?

Dana radí: Oba kluky jsem dala do velké postele v 18 měsících. Stejně jako vám, se totiž naučili z postýlky vylézat. Měla jsem ale výhodu, šla mi sundat postranice takže vlastně nejdříve spali v postýlce se sundanou boční stranou. Pak jsme se vydali do obchodu spolu a oba kluci si mohli vybrat postel podle svého vkusu. První spí tedy ve formuli a druhý má postýlku s motivem fotbalových balonů. Díky tomu jsem je spíš nemohla dostat z postele, než že by z ní utíkali.

 

Helena napsala: My jsme s velkou postelí počkali až do tří let. Na dovolené, kde jsme byli před Lauřinými druhými narozeninami, totiž spala v klasické dětské posteli se zábranami, ale přesto z ní padala. Proto jsme počkali a vyplatilo se to. Na třetí narozeniny se těšila na „dospěláckou“ postýlku a neslezla z ní ani náhodou. Zkrátka byla na vše připravená a dostatečně rozumná.

 

A ještě rada od Táni: Syna jsem dala do velké postele také kolem 18 měsíce. Postýlka už mu byla pomalu malá a mě to přišlo jako vhodný čas před posledním krokem – zbavení se plen na noc.

 

Dáváte dětem kapesné? A jak vysoké?Napište do komentářů pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Adély.

Jak se zbavit dudlíku?

 

Simonka je šikovná holka, ve svých dvou letech už nepotřebuje pleny ani na noc, umí dobře mluvit a ve spoustě věcí už je před svými vrstevníky napřed. Jediné, co ještě nezvládla, je zbavit se dudlíku. Už jsme ho dali čertovi, ztratili na procházce, ale pokaždé jsme po týdnu vyměkli a vrátili jí ho. Byly to bezesné noci, mrzuté dny a nedalo se to vydržet. Simonka má dudlík jen na noční a odpolední spaní, ale poslední dobou se po něm začala ptát i přes den a občas si ho přinese, pokud ho zapomenu schovat. Máte nějaké triky, jak na dudlík?

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo