Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Miluji svou rodinu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika   
Středa, 24 Březen 2010 08:30

 

„Ťap, ťap, ťap….“ Slyším capání bosých nožiček po parketách.

„Mamííí vstávej.“ Každé ráno je to to samé, někdy by si člověk v půl sedmé ráno ještě chvíli počkal, ale copak jde odolat dvouletému rozzářenému batoleti, které se těší z každého nového dne? Někdy mám pocit, že své dvě děti přizabiju, ale jsou chvíle, kdy si uvědomím, jak moc je miluji.

 

Mezi dětmi mám velký věkový rozdíl, proto teď prožíváme pubertu starší dcery a takovou batolecí pubertu – období vzdoru, u malého syna. Někdy je to šílená kombinace, ale neměnila bych. Klárka přišla na svět před 13 lety. Byla jsem mladá, zamilovaná, čerstvě vdaná a myslela jsem si, že už nemůžu být více šťastná. Jenže po třech letech jsem zjistila, že mě manžel od začátku podvádí. Sbalil se a odstěhoval se ke své milence. Od té doby ho Klárka vídala tak dvakrát do roka. Zhruba ve stejné frekvenci jsem já viděla od bývalého peníze.

 

Klárka musela do školky, já do práce, nebylo to jednoduché, ale zvládly jsme to spolu. Klárka byla moje sluníčko, vždycky když už jsem si myslela, že to nezvládnu, jakoby to vycítila a dokázala mě rozesmát. Jen my dvě spolu jsme se takhle protloukaly 5 let. Pak jsem potkala Dana, se kterým jsem překonala počáteční nedůvěru a naštvání na všechny chlapy. Klárku si zamiloval, bral nás na výlety, na dovolené nebo jen tak na procházku a nám bylo fajn. Od té doby je náš život zase jako pohádka. Vzali jsme se a já přišla do jiného stavu. Narodil se nám malý Daneček.

 

Neuměla jsem si představit, že se vrátím zpět k plenám, ale za vydatného pomáhání Klárky mi péče o malého přišla daleko jednodušší. Ti dva jsou vlastně jedináčci, občas se z pokoje ozývá ryk jednoho nebo druhého, střídavě mi chodí říkat, že Klárka nemůže v klidu napsat ségra Danečka zlobí. Když je to takhle hodinu, už bych je nejraději někde zavřela. Ale pak jsou chvíle, kdy přijdu do pokojíčku, vidím, jak Daneček sedí Klárce na klíně a ta mu čte knížku a povídají si, jak jen to dvouleté batole dokáže. Daneček je také rádce, který Klárce vždy poví, co jí sluší a ta je z pochvaly vždy nadšená. Někdy překvapí i mě a donesou mi namalovaný obrázek nebo kamínek zvenku.

 

Klárka je sice v pubertě, ale ráda se se mnou poradí ohledně kluků, nedělá jí problém mi říct, že má ve škole průšvih a vždycky najdeme společné řešení. Moje rodina je pro mě vším, miluji své děti a  svého manžela. Nikdy mě neomrzí slyšet ťapání bosých nožiček a ty krásné dvě slabiky „Mami.“.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo