For Babies
Podruhé na IVF IX PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Středa, 17 Březen 2010 08:12

Jedno ráno jsem se rozhodla, že si s Tomíkem uděláme procházku a zajdeme k obvodnímu lékaři pro razítko do těhotenské průkazky. Vzali jsme odrážecí kolo a vyrazili. Sestřičky i doktor říkali, jak je hezké, že čekáme dvojčata a to mě potěšilo. V okolí se spíš setkávám s negativními reakcemi typu „to ti nezávidím, to si dáš.“

 

 

trochu odbočím, zrovna včera jsem s Tomíkem zašla do mateřského centra a zase jedna mamina „no to vám teda nezávidím.“ Tentokrát už jsem se ohradila, že to určitě bude mít svá pozitiva. Ze všech stran slyším jen to záporné, nevím čím to je, že jsou všichni tak negativní, ale já se na cvrčky těším, i když samozřejmě vím, že to pro mě a mou rodinu bude zátěž. Myslím, že ty první úsměvy, první lezení, začátky chození, prostě úspěchy těch našich malých cvrčků, kteří se teprve připravují na tento svět, budou stát za to a my budeme velká šťastná rodina.

 

Ale zpět k lékaři. Ten mě řádně prohlédl, zda nemám otoky na nohou, prohmatal břicho, změřil tlak. Ten mám sice nižší, ale když si dám ráno po snídani kávu, je mi fajn. A pak to přišlo. To, že mám zase tužší a trochu zvětšenou štítnou žlázu, jsem předpokládala, protože to jsem měla i při těhotenství s Tomíkem a tehdy mě poslal na sono. Štítnou žlázu mi hlídají od dětství, ale nikdy mi problém nedělala, jen v těhotenství mohla udělat nějakou neplechu, tak i ji raději nechal lékař zkontrolovat. Pak mi ale doktor poslechl srdce a zjistil mi malou šelest. Já a šelest? Nikdy by mě nenapadlo, že bych něco takového mohla mít. Lékař mě uklidnil, že to není nic hrozného, ale v těhotenství se to musí sledovat a odeslal mě na echo srdce. Nevím, jestli jsem šelest měla již před těhotenstvím nebo zda se objevila až po zvýšené zátěži s těhotenstvím s dvojčátky, každopádně si musím počkat na výsledky, ty prozradí víc.

 

Jaké další svízele přináší těhotenství s dvojčátky? A rozhodne se Lenka pro 4D ultrazvuk? To si přečtete už příště.

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo