For Babies
Potíže předčasně narozených PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Středa, 17 Březen 2010 08:11

Nejen zdravotní potíže číhají na předčasně narozená miminka. Odborníci teď navíc zjistili, že takové děti mnohem častěji trpí psychickými poruchami. Zabránit tomu zatí bohužel nemůžou.

 

V posledních letech se daří zachránit i ta nejmenší miminka, která sotva překročila váhu půl pytlíku mouky. I když se podaří tyto děti zachránit a jsou relativně zdravé, nemusí mít ještě vyhráno. Americký výzkum nyní ukázal, že jsou daleko náchylnější k depresivním a úzkostným poruchám a hyperaktivitě. Můžou mít také nižší IQ. Problémy tohoto rázu, má zhruba 30% nedonošených dětí. Platí zde přímá úmměra, že čím menší se miminko narodí, tím je riziko psychické poruchy větší.

 

Přestože mají předčasně narozená miminka od prvního dne tu nejlepší péči od lékařů i rodičů, nemá na ně tak výrazný vliv, jak by všichni očekávali. Psychické potíže těchto dětí nemají totiž výchovnou, ale biologickou příčinu a ta nelze jen tak lehce odstranit. Rodiče předčasně narozených dětí by tedy měli jejich psychiku sledovat a pokud si všimnou jakýchkoliv odchylek od jejich vrstevníků, raději navštívit odborníka, aby se problém včas podchytil.