Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kdy je čas na mobil? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 16 Březen 2010 07:57

Nikolka nastoupila do třetí třídy a už před Vánoci vyjádřila přání, že by chtěla od Ježíška mobil. V její třídě ho má zhruba třetina dětí. jenže mě přijde na mobil ještě malá a ani nevím, jak by ho zatím využila. Po škole chodí do družiny, odkud ji vyzvedávám. Potom ji vozím na koníčky a tu hodinu vždy trávím někde v okolí třeba v obchodě. Když se zdržím, ví, že má čekat v budově, dokud ji nevyzvednu. Ven chodí s holkama kolem domu  myslím, že by mobil tak akorát lákal ke krádeži. Myslela jsem, že mobil koupíme tak kolem 10 roku věku, ale teď váhám, jestli jí ho k 9 narozeninám přeci jen nekoupit… Kdy jste dětem pořizovali mobil? A jak ho využívají? Dotaz poslala Pavla.

 

Petra nám napsala: Mám dvě děti – 13 a 6 let. Sarší jsem koupila mobil už do druhé třídy, ale je to z praktického důvodu. Bydlíme na vesnici a já pro ni zprvu denně jezdila, když jsem pak nastoupila do práce, musela se začít dopravovat sama. Zezačátku měla mobil pro jistotu, když jsem se třeba někde zdržela, aby ne postávala před školou, nebo když ona potřebovala něco nutného. Teď mi volá, že dorazila ze školy nebo že se zdrží u kamarádky. Ten klid je k nezaplacení. Má telefon na kredit a mě prakticky jen prozvání. Je zodpovědná, ví, že ho nemůže provolat jen tak. Mladší budu kupovat mobil už do první třídy, ale jen starší z bazaru, kdyby ho ztratila. Straší to měla taky tak a až teď k Ježíšku dostala nový. Jinak ve škole ho vypíná.

 

Hanka má jiný názor: Vadí mi už jen to, jak se děti škatulkují podle toho, kdo má jaký a kdo nemá mobil. Já mobil mám kvůli práci, ale 12-letý syn ho podle mě ještě nepotřebuje, zrovna tak 8 letá dcera. Ze školy to mají  kousek a venku by ho akorát ztratili. Navíc stále není prokázané, jestli záření z mobilů neškodí zdraví. My jsme dříve mobil neměli a domluvili jsme se vždycky. I teď se domluvíme. Prostě se řekne v tolik hodin budeš tam a je to. Někdy mi přijde, že právě díky mobilu se už lidé neumí slušně chovat. Než přijít včas, raději pošlou sms, že se zdrží, navíc mají chudší slovní zásobu a už se snad ani nepotkávají venku. Mobil dětem pořídím, až to bude opravdu nutné, třeba z důvodu studia v jiném městě. Děti to podle mě zatím nijak nepociťují, řekla jsem jim, proč nemají mobil a berou to tak.

 

Jitka napsala: My jsme to nejdříve zkusili s manželovým starým telefonem a kartou s kreditem. Vašíkovi bylo 8, když takhle mobil dostal, ale zjistili jsme, že ho stejně moc nevyužívá. Když ale začal chodit na kroužky a bylo potřeba se domluvit na vyzvedávání, tak se hodil. Vašíkovi je už 12, mobil nechává většinou doma a bere si ho jen, když se potřebuje s námi na něčem domluvit. S kamarády komunikuje většinou přes ICQ nebo skype, takže opravdu moc mobil nepotřebuje a my jsme rádi, že nemáme nijak extra velké výdaje.

 

A kdy jste dětem pořídili mobil vy? Nebo ho zatím nevyužívá?Napište nám svůj názor do komentářů pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Jiřiny.

 

Jaké dáváte kapesné?

 

Honzík chodí do druhé třídy. Do školy si s sebou nosí svačinu, pití atd., proto mi nepřišlo důležité mu dávat ještě peníze. Doma si škudlí do kasičky peníze od babiček, ale nějaké pevné kapesné ještě nedostává, když něco potřebuje, prostě si řekne. Jenže nedávno za mnou přišel, že by chtěl dostávat kapesné, aby si za něj mohl koupit třeba limonádu ve školním automatu. Překvapilo mě to a nevím, kolik bych tak malému dítěti měla dávat peněz. Já od rodičů nikdy nic nedostávala.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo