Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Hry s kojenci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Pátek, 12 Březen 2010 00:00

kyblik_lopatTaké jste si mysleli, že hraní s miminkem, které ještě nechodí, není nic složitého a teď bezradně přemýšlíte, čím ho zabavit? Tady je několik tipů pro zábavné hry doma.Miminko, které ještě nechodí, ale už sedí, potěší obyčejná lepenková krabice. Využít se dá hned několika způsoby.

Miminko do krabice posaďte, dejte mu do ruky volant nebo cokoliv kulatého, co volant připomíná a můžete vyrazit na jízdu po bytě.
Z krabice také můžete vytvořit provizorní domeček přehozením lehké deky. Na miminko pak dovnitř můžete dělat „kuk“.

Lezoucímu miminku můžete krabici otevřít z obou stran a udělat mu tak prolézačku. Až bude prolézat, můžete mu zazpívat „Kočka leze dírou“ nebo na něj na druhé straně „bafat“.

Kojenci, který už umí trochu koordinovat ručičky, položte krabici na bok a dejte mu velký míč, který může kutálet do krabice. Nezapomeňte každý úspěch ocenit potleskem a výkřikem „Gól“.

 

Kojence zhruba od půl roku baví různé skládání nebo stavění a boření. Můžete mu pořídit velké měkké kostky s obrázky nebo zkuste levnější variantu – barevné plastové misky, které do sebe zapadají. Miminko je může skládat do sebe stejně jako pokládat na sebe nebo s nimi házet.

 

Zrcadlo fascinuje děti jakmile trochu vidí na svět. Nemusíte kupovat speciální zrcátka pro miminka, postačí i běžné kosmetické, jen musíte na dítě při hře dohlížet. Stoupněte si za miminko a dělejte na něj obličeje do zrcadla před ním. Miminko bude zkoumat, kde se tam berete a pak bude zkoumat i svůj odraz. Jen tak ho to neomrzí, bude tomu chtít přijít na kloub ať už dotyky nebo olizováním a hlavně zkoumáním ze všech stran.

 

Máte další tipy na hry s kojenci? Podělte se o ně v komentářích pod článkem.

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo