Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Čekáme třetí dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Magda   
Středa, 10 Březen 2010 07:18

mimi_mazleniA jsme za podivíny. V dnešní době je normální dělat kariéru do 30 – 35 let, pak zplodit s velkou pompou jedno dítě a vrátit se do práce. A tak na nás okolí kouká divně. Nejen, že jsem moc mladá máma, ale navíc už čekáme třetí dítě. Rodina je pro nás totiž na prvním místě. Příběh nám napsala Magda.

 

Své první dítko jsem čekala v 19 letech. Přítel byl tehdy jen o dva roky starší a tak nám všichni předvídali černou budoucnost.péče o dítě nás nebude bavit, budeme si chtít užívat a já se sice o malé starat budu, ale Pavel uteče za jinou. Nestalo se tak a rok po narození Natálky, jsme se vzali. Po svatbě jsme počali druhé dítko. Teď je mi 27 let a čekáme třetí. Chtěli jsme ho a domluvili jsme se, že až budou všechny ve škole, možná se nám zasteskne po ťapání malých dětských nožiček a pořídíme si další dítko. Máme totiž děti rádi a rádi se o ně staráme.

 

Děti nijak nestrádají, Pavel pracuje v továrně za slušný plat, já si při mateřské přivydělávám úklidem. V té době hlídá babička. Bydlíme v domku na vesnici, který si postupně vlastními silami opravujeme. Pravda, k moři se nedostaneme, ale u nás je také krásně. Když má Pavel dovolenou, nasedneme do naší postarší škodovky, sbalíme stany a řízky a vyrážíme do kempů, které mají krásné okolí. Děti tyhle výlety milují a my taky. Oblečení nakupujeme ve výprodejích a u Vietnamců, proč ne? Děti to mají stejně na chvíli a co nezničí, to podědí. Jestli budou šikovní po tátovi, až budou jednou chtít na svoje pěknější oblečení, najdou si brigádu. Hraček děti mají akorát, ale stejně si nejraději hrají venku, staví si domečky z větví, místo plastových pistolek mají ty z větví a jako kuchyň pro panenku poslouží starý stůl a už vyřazené nádobí. Na co kupovat plastové předražené nic, které nemá své kouzlo?

 

Většina mých bývalých spolužaček ještě nemá ani jedno dítko, nebo jen jedno. Studují, užívají si, dělají kariéru a na mě koukají svrchu. Kolikrát jsem si vyslechla, že časem budu litovat? Ale já nelituji. Ovšem teď, kdy čekáme třetího prcka, se proti nám obrací i rodina. Babičky říkají, e na dnešní dobu je to moc a že tři dítka tedy rozhodně hlídat nebudou, zvlášť, když sourozenci čekají další vnoučata. Je mi jasné, že budu tedy muset skončit s úklidovým přivýdělkem a proto jsme začali dost šetřit. Ale třetí dítko si zkrátka obhájíme. Nepřijde mi, že bychom dělali něco špatně, zkrátka chceme jen velkou rodinu a to se v dnešní době už nenosí.

 

Své názory nikomu nevnucujeme, každý má jiný žebříček hodnot, jen zkrátka nechápu, proč všichni vnucují své názory na život námi a dávají nám jakési „dobré rady“. Určitě jsou dobré pro ně, ale já si zkrátka neumím představit život bez věčného štěbetání dětí, jejich „máme tě rádi maminko“ i jejich průšvihů, kdy umí udělat ty krásné psí oči.. Jak mám vysvětlit rodině a přátelům, že tak to skutečně chceme a milujeme?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo