Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Soukromá nebo státní školka? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 09 Březen 2010 08:28

 

Chci přihlásit tříletou Beátku do školky, ale váháme mezi soukromou a státní. V našem městě je možnost volby mezi soukromou školkou s výukou angličtiny a soukromou školkou, která je vlastně ve velkém rodinném domě se zahradou a v každé ze tří tříd je jen 10 dětí, což by mělo zaručit dost času na každé z nich. Ale zatímco za státní školku bych platila 1500 Kč měsíčně i s jídlem, školka s angličtinou by mě vyšla na 6000 Kč bez jídla a druhá soukromá školka 4000 bez jídla. Za to se pak doplácí 60 Kč denně, ale zase si můžete vybrat ze dvou hlavních jídel a mají i zdravé svačinky. Peníze by takový problém nebyly, ale nevím, jestli pak děti z těchto školek nejsou nějak znevýhodněné ve škole? A je lepší státní nebo soukromá školka? O radu si napsala Markéta.

 

Karla napsala: Mám zkušenosti s oběma druhy školek a nevím, jestli jsme měli štěstí nebo to tak chodí všude, ale u nás se státní a soukromá moc neliší, vyjma tedy počtu dětí. Ale nepřišlo mi na závadu, když jich bylo víc. Ono asi i dost záleží na tom, jaké děti se tam sejdou. Může jich být 10, ale dvě z nich náročnější na péči. V tom případě se jim pak vychovatelka věnuje víc a vyjde to skoro nastejno jako státní školka. My jsme měli vychovatelky obě dobré, děti pěkně vycepovaly a zároveň je spoustu věcí naučily. Od čtyř let byla možnost v obou školkách, výuka angličtiny, kterou jsme využili, ale ve škole pak stejně děti začínaly znovu.

 

Andrea radila s anglickou školkou: Anglickou školku ano, ale záleží na kvalitě. Neznamená, že když si zaplatíte x tisíc za školku, naučí vaše dítě anglicky. Můj syn chodil do dvou těchto školek. V první totiž vychovatelky mluvily česky a anglicky na střídačku, jak se jim hodilo. Když potřebovaly dát rychlý příkaz, než by se namáhaly, raději to řekly česky. Jenže děti se pak nesnažily. Syn si zvykl, že když neposlechl anglicky, prostě si počkal na češtinu. Ve druhé školce na děti mluvili výhradně anglicky a navíc pro děti vymýšleli tak zajímavé programy, že je to chytlo a opravdu bavilo. Dnes je Matyášovi 8 let, angličtinu ve škole má individuální, dochází na ni do vyššího ročníku a jsme spokojení.

 

Marie radí: Když byly Evičce tři roky, dali jsme ji do státní školky. Dětí ve třídě bylo 20 a podle toho vypadala péče. Evička je neprůbojná, takže mi domů chodila s brekem a do školky se netěšila. Vychovatelka měla 3 oblíbené děti a těm se věnovala, Evička bohužel byla otloukánek a nikdo to tam neřešil. Navíc nutili děti, aby se samy oblékaly i svlékaly a ani s dalšími dovednostmi si nedělaly hlavu s tím, že je má dítě umět z domova. Evka se uměla oblékat částečně, jak to jen tříleté dítě dokáže. Svlékla si třeba kalhoty nebo sukýnku, ale s punčochami potřebovala pomoct. Jenže vychovatelky na to nereagovaly a tak se stalo, že mi domů chodila počuraná nebo třeba s neutřeným zadečkem po kakání. Když se nemohla nožičkou trefit do punčoch, řvali na ni, že nemají na starost jenom ji. Evička byla vystresovaná a dokonce se začala v noci počurávat. V soukromé školce jsme tyto problémy probrali s učitelkami a od té doby, co tam chodí, se vrací domů usměvavá a kolikrát se jí ani nechce. Ve třídě je 12 dětí a na každé je zkrátka o trochu víc času. A i jídlo je lepší, navíc děti jíst nenutí, jako je to ve státní školce.

 

A do jaké školky chodilo vaše dítě? Poraďte v komentáři pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Pavly:

 

Kdy je čas na mobil?

 

Nikolka nastoupila do třetí třídy a už před Vánoci vyjádřila přání, že by chtěla od Ježíška mobil. V její třídě ho má zhruba třetina dětí. jenže mě přijde na mobil ještě malá a ani nevím, jak by ho zatím využila. po škole chodí do družiny, odkud ji vyzvedávám. Potom ji vozím na koníčky a tu hodinu vždy trávím někde v okolí třeba v obchodě. Když se zdržím, ví, že má čekat v budově, dokud ji nevyzvednu. Ven chodí s holkama kolem domu  myslím, že by mobil tak akorát lákal ke krádeži. Myslela jsem, že mobil koupíme tak kolem 10 roku věku, ale teď váhám, jestli jí ho k 9 narozeninám přeci jen nekoupit… Kdy jste dětem pořizovali mobil? A jak ho využívají?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo