Čekáme dvojčata PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Čtvrtek, 04 Březen 2010 00:00

lenka_20ttPrvní tři měsíce těhotenství jsem převážně prozvracela a to v průběhu celého dne. Musela jsem jíst dost často a navíc s velkým odporem. Hlad jsem neměla, ale žaludek si říkal své. Jakmile byl prázdný, bylo mi zle. Pak jsem něco vyzvracela a zase se musela najíst. Bylo to opravdu dost nepříjemné.

 

Mám pocit, že mi žaludek pracoval na plné obrátky. Sotva jsem něco snědla, hodinu na to už se mi dělalo zle a musela se najíst. První tři měsíce jsem nabrala 5 kg. Byla jsem hodně unavená a to při našem 2,5 letém synkovi, nebylo nic příjemného. Špatně se mi vařilo, protože se mi ze všeho zvedal žaludek – z masa, z uzenin… Pachů, co mi vadily, bylo opravdu hodně.

 

Nevolnosti a únava trvaly až do 13. týdne. Pak se mi už jen sem tam udělalo zle, ale to jsem rozdýchala. Únava byla také pryč a já začala s Tomíkem více vyrážet ven na delší dobu. Hlavně ráno jsem byla plná elánu, což jsem využívala k poklízení a hlavně Tomíkovi jsem se mohla více věnovat. Byla jsem už schopna jít s ním na několik hodin ven, ale při jeho temperamentu, jsem večer padala únavou.

 

V 15.týdnu mi odebrali krev na vývojové vady dětí. Asi jako každá máma, jsem měla strach a říkala jsem si, že přeci jen nosím dvě děti a je to větší zátěž. Ale nakonec vše dopadlo dobře a testy byly negativní. Opravdu se mi ulevilo.

 

Příště se dozvíte, jak vnímá dvojčatové těhotenství okolí Lenky? A co jí nejvíce štve?

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Březen 2010 20:30
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo