Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Manažerka na mateřské PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva   
Středa, 03 Březen 2010 00:00

 

kojeniMyslela jsem si, že jako manažerka, která má všechno naplánováno a umí si dokonale rozvrhnout časový plán, budu skvělou matkou. Miminko mě ale dokonale proškolilo. Úsměvný příběh nám napsala Eva.

 

Něco tak maličkého, co pořád jen spinká a čas od času si řekně o mlíčko a přebalení, přeci nemůže být těžší, než vytvořit projekt pro významného klientga a dodržet termíny všech schůzek. To jsem si myslela, než přišel Honzík na svět. Ten se mě ale rozhodl prozkoušet už od začátku. No posuďte. Nemohla jsem dva měsíce brát antikoncepci, proto jsme spoléhali na plodné dny s kondomem. Jediný den, který byl zaručeně neplodný a my neměli kondom, stačil Honzíkovi k tomu, abychom ho počali. Termín porodu jsem měla 23.srpna a pak 1.září. Ještě na 15. srpna jsem si proto naplánovala poslední schůzku s důležitým klientem. No a 14. srpna jsem porodila. V domnění, že jde o poslíčky, jsem si s bolestmi nedělala hlavu, byly opravdu mírné, až ke konci mě partner přesvědčil, že bychom měli skutečně vyjet. Plánovaný epidurál jsme tedy nestihli, ale porod byl v pohodě. Hned na druhý den jsem musela ale zajistit náhradníka na schůzku a předat veškeré papíry.

 

Honzík byl poměrně veliký už po narození, takže nám z našeho perfektního a skladného kočárku vyrostl a jakmile se ochladilo, s fusakem už se do něj nevešel, museli jsme proto kupovat nový. Musím tedy napsat, že i partner zastává manažerskou funkci a tak u nás zažíváme občas horké chvíle. Tak například když jsme vyrazili podepsat smlouvu o stavebním spoření pro Honzíka s tím, že tam rovnou uzavřeme nové spoření pro nás. Schůzka byla domluvena na desátou. Honzík normálně vstává v šest a v devět už zase na dvě hodiny uléhá, ideální čas na přesun, sjednání smluv a návrat domů. Jenže v ten den vstal Honzík o hodinu dřív a tím posunem byl celý nervózní. Snažila jsem se ho konejšit a na partnerovi nechala sbalení všech potřebných věcí. Vyjeli jsme v devět s tím, že Honzík po cestě usne. Neusnul. Zato se pokadil a my zjistili, že přítel nezabalil do jinak připravené tašky, pleny. Domů už bychom to nestihli a tak jsme zaparkovali u nejbližšího obchoďáku. Samozřejmě jsem si stoupla do fronty, kde měla paní přede mnou problém s kartou.

 

Bylo za 10 minut 10 hodin, dorazili před kancelář, já se jala přebalovat polospícího Honzíka v autě a partner vyrazil zjistit, kam přesně máme jít. Přímý zásah... Honzík mě samozřejmě po rozbalení pěkně pokropil. Nezbývalo než se rozhlédnout okolo a zajít pro nějaké tričko. Nejbližší obchod byl vietnamský, ale kupodivu se z těch strakatých hrůz dalo něco vybrat a za „pro vás za štopaděsát“ jsme ukořistila celkem slušné tričko a vyrazila za udiveným přítelem. Po cestě jsem se samozřejmě stavila na záchodcích, abych se opláchla a převlékla. Na schůzku jsem dorazila s dvacetiminutovým zpožděním. Já, která vždy všude byla o 5 minut dříve.

 

Honzík mě zkrátka školí daleko lépe než drazí školitelé na kurzech. Nějaký pravidelný rytmus kojení, nastal až po třech měsících, kdy jsem měla pocit, že má moje prsa skoro pořád. Naplánuji-li den dopředu nějakou procházku s kamarádkou, zaručeně spí jinak než obvykle a když už máme s partnerem večer pro sebe, trápí ho bolení bříška. Už jsem vzdala veškeré plánování. A můj slib šéfovi, že se po půl roce částečně zapojím do chodu firmy? To už asi také nehrozí, teď si zkrátka budu užívat mateřskou bez diáře a věřím, že mi nové poznatky pomůžou i v mém zaměstnání, určitě v tom, jak rychle a operativně jednat v krizových situacích. Teď už chápu, proč se o matkách říká, že jsou nejlepší manažerky.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo