Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kde bude spát táta? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 02 Březen 2010 00:00

V létě čekáme náš první přírůstek do rodiny. Nyní jsme se přestěhovali do většího bytu, který má dvě místnosti a řešíme, kam uložíme miminko a kam tátu. Je nám jasné, že první měsíce bude miminko trávit noci se mnou v ložnici. Ale kde bude spát táta? Na naše miminko se těší, ale je mi jasné, že když bude vstávat do práce, nemůžu po něm chtít, aby spal s námi a dítě ho rušilo ze spaní. Jak jste to řešili vy? Tentokrát jste radili Andree.

 

Klára napsala: Manžel se na miminko taky hodně těšil, už jen proto, že jsme na něj čekali šest let, nechtěl si proto nechat ujít jedinou minutku, kdy mohl být s ním. Máme větší byt, takže jsem to chtěla vyřešit tak, že já budu spát s miminkem zvlášť v jeho pokojíku a manžel se v klidu vyspí v ložnici. On to ale odmítl a opravdu vydržel celé první týdny, kdy měl mareček obrácený režim a tedy v noci skoro nespal. Ve třech měsících se už ale budil jen jednou za noc, takže to bylo lepší. Z ložnice se setěhoval ažve dvou letech a za celou tu dbu spal manžel v obýváku jen dvakrát, jednou před důležitou poradou v práci a podruhé, když jsme se chystali na dlouhý výlet a měl řídit. Jinak místo mě i kolikrát vstal a podal mi malého na kojení apod. Na mě je celá péče o domácnost a na něm finance, proto uznává, že na péči o dítě musí být vždy dva a to za všech okolností. Nevím, jak má váš partner náročnou práci, ale určitě by měl zkusit spát první noci s vámi v ložnici, když už nic jiného, alespoň si vás bude více považovat a nebude tvrdit, že mateřská je dovolená...

 

Katka má jiný názor: Než přišla malá na svět, samozřejmě jsme to dlouho řešili. Přítel mi tvrdil, že mu nebude vadit s námi spát a nějaké ty přerušované noci přeci vydrží. Tohle přesvědčení mu vydrželo týden a pak se stěhoval do obýváku na pohovku. V ložnici spal jen o víkendech, kdy si mohl pospat přes den.

 

A ještě rada od Lindy: My máme taky dvoupokojový byt. Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, naplánovali jsme menší stavební úpravu, aby měl malý svůj pokojíček. Nepřipadá mi vhodné dávat postýlku do ložnice, protože pak se zase dítě musí učit spát v jiné místnosti a bývají s tím problémy. Takže manžel zůstal v ložnici a já se na rok přestěhovala na matraci do pokojíka. Tu jsem každé ráno opřela o zeď, aby nepřekážela. Po roce jsem se postupně stěhovala do ložnice a malý si rychle zvykl spát v pokojíku sám, ani ho nenapadne jít za námi do ložnice, protože na ni prostě není zvyklý.

 

A jak jste spaní miminka a tatínka řešili vy? Poraďte v komentáři pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Markéty.

 

Soukromá nebo státní školka?

 

Chci přihlásit tříletou Beátku do školky, ale váháme mezi soukromou a státní. V našem městě je možnost volby mezi soukromou školkou s výukou angličtiny a soukromou školkou, která je vlastně ve velkém rodinném domě se zahradou a v každé ze tří tříd je jen 10 dětí, což by mělo zaručit dosta času na každé z nich. Ale zatímco za státní školku bych platila 1500 Kč měsíčně i s jídlem, školka s angličtinou by mě vyšla na 6000 Kč bez jídla a druhá soukromá školka 4000 bez jídla. Za to se pak doplácí 60 Kč denně, ale zase si můžete vybrat ze dvou hlavních jídel a mají i zdravé svačinky. Peníze by takový problém nebyly, ale nevím, jestli pak děti z těchto školek nejsou nějak znevýhodněné ve škole? A je lepší státní nebo soukromá školka?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo